Jaka szczoteczka elektryczna dla dziecka?

Szczoteczki elektryczne to dzisiaj produkty odpowiadające na potrzeby pielęgnacyjne wszystkich grup osób, w tym również dzieci. Urządzenia z serii dla najmłodszych charakteryzują się mniejszymi główkami czyszczącymi, mniej intensywnymi drganiami, oraz kolorowymi, często przedstawiającymi ulubionych bajkowych bohaterów rękojeściami.

Wszystkie zachęcają swoim designem, oraz liczbą funkcji i usprawnień, które są w stanie przyprawić o zawrót głowy. Na jakie elementy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, wybierając szczoteczkę dla swojego brzdąca?

Szczoteczki elektryczne cieszą się w społeczeństwie coraz większą popularnością – i to nie tylko wśród dorosłych, ale również u dzieci. Rodzice mają coraz większą świadomość tego, jak istotne jest zachowanie właściwej higieny jamy ustnej, dzięki czemu z każdym rokiem chętniej wyposażają pociechy w zaawansowane produkty służące do jej oczyszczania. Jeśli również rozważasz zakup dla swojego dziecka szczoteczki elektrycznej, koniecznie zapoznaj się ze wskazówkami zawartymi w poniższym artykule.

Szczoteczka elektryczna dla dziecka – warto?

Przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, które zapewne stawia sobie zdecydowana większość rodziców – a mianowicie, czy warto zaopatrzyć malucha w zaawansowane urządzenie elektryczne. Otóż naszym zdaniem zdecydowanie tak. Jak doskonale wiemy, dzieci mają wyjątkową tendencję do nieuważnego szczotkowania jamy ustnej, bardzo często przeprowadzają ten proces zbyt krótko, niechętnie, a poza tym z wykorzystaniem niewłaściwej techniki mycia. Szczoteczka elektryczna może wszystkie te problemy rozwiązać.

Urządzenia elektryczne w wersji dla najmłodszych wyposażone są bowiem w specjalne czasomierze, które za szkraba odmierzają właściwy, dwuminutowy czas mycia, oraz co trzydzieści sekund sygnalizują naszemu brzdącowi konieczność zmiany obmywanej partii jamy ustnej. Dzięki temu mamy pewność, że dziecko zawsze doczyści swoje zęby właściwie. Za sprawą szczoteczek elektrycznych nie musimy się również martwić o zachowanie przez malucha właściwej techniki szczotkowania – urządzenia automatycznie bowiem obmywają jamę ustną z bakterii, a dziecko nie musi wykonywać nimi żadnych dodatkowych ruchów.

Czym charakteryzują się szczoteczki dla dzieci?

Na dobrą sprawę szczoteczki elektryczne w wersjach dla dzieci nie różnią się technologią czyszczenia od urządzeń dla dorosłych. Kluczową różnicę stanowi tutaj ich wolniejsze tempo pracy – szczoteczki oscylacyjne dla najmłodszych poruszają się z przeciętną szybkością 7600 ruchów na minutę, a te soniczne z częstotliwością mniej więcej 30 000 ruchów na minutę. Taka prędkość czyszczenia ma zapewnić szkrabom maksymalne bezpieczeństwo.

Urządzenia dla maluchów charakteryzują się też mniejszą liczbą trybów pracy (zazwyczaj oferują jeden, ewentualnie dwa takie tryby), co jest rozwiązaniem bardzo rozsądnym, bo dziecku przecież nie są potrzebne żadne zaawansowane rozwiązania typu funkcji wybielających czy masujących dziąsła. Rękojeści szczoteczek dla dzieci są za to wyposażone w różne kolorowe, przedstawiające bajkowe postaci elementy, które sprawiają, że proces szczotkowania dobrze kojarzy się maluchom, a one same sięgają po szczoteczkę chętnie.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Wszystkie dostępne na rynku szczoteczki w wersjach dla najmłodszych działają w pełni bezpiecznie, delikatnie i subtelnie, więc właściwie nie musimy się martwić, że nasze pociecha oczyszczając nimi jamę ustną podrażni swoje ząbki bądź dziąsła. Warto jednak, byśmy dokonując zakupów zwrócili uwagę na to, dla dzieci znajdujących się w jakim wieku dany produkt jest dedykowany; to da nam pewność, że urządzenie będzie w pełni dopasowane do umiejętności i wielkości jamy ustnej malucha. Bogatą ofertę szczoteczek dla dzieci znajdziemy na stronie https://denthelp.pl/szczoteczki/szczoteczki-elektryczne/szczoteczki-elektryczne-dla-dzieci

Szkrabom, które mają problem z zachowaniem właściwej techniki mycia, bądź też nie przykładają do szczotkowania odpowiedniej uwagi, przydatna może okazać się szczoteczka oferująca możliwość synchronizacji z aplikacją mobilną na smartfonie. Ów aplikacja jest bardzo przyjazna dla najmłodszych, dodatkowo zachęca ich do mycia ząbków, a także na bieżąco monitoruje postępy w szczotkowaniu i uczy właściwej techniki. Ponadto zawiera w sobie zestaw prostych gier i zabaw, które pomagają brzdącowi przejść przez proces czyszczenia zębów.

Bardzo istotne dla dzieci udogodnienie może też stanowić funkcja timera. Jak wspominaliśmy już kilkukrotnie, najmłodsi często nie dochowują właściwego czasu szczotkowania, przez co ich jama ustna pozostaje niedomyta z bakterii. Czasomierz pomaga ten problem wyeliminować, ponieważ kontroluje on za dziecko odpowiedni czas mycia zębów.

Wybierając szczoteczkę dla dziecka, warto też zwrócić uwagę na rodzaj zasilania produktu. Zalecamy zainwestować w urządzenie z wbudowanym akumulatorem, gdyż tego typu produkty z pewnością posłużą maluchowi dłużej niż te na baterie. Poza tym, szczoteczki z akumulatorem w dłuższej perspektywie okazują się także ekonomiczniejszym rozwiązaniem, ponieważ nie wymagają regularnego dokupywania do nich baterii.

Dokonując wyboru zadbajmy również, by szczoteczka naszemu dziecku się zwyczajnie podobała. Najmłodsi cały czas potrzebują zabawy, a urządzenie z przyjemną, kolorową, przedstawiającą bajkowe postaci rękojeścią dostarczy im sporo frajdy. Najlepiej udajmy się na zakupy wraz dzieckiem i pozwólmy, by maluch sam wybrał produkt, którym będzie chętnie szczotkował swoje ząbki.

Artykuł sponsorowany

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarzy (7)

 1. Najlepiej to soniczną chyba, a przynajmniej dla tych większych już dzieci, tylko właśnie nie wiem jakiej marki i mamy 3 na tapecie, dwie najbardziej znanych i jedna od Teesy ta najdrozsza, wiadomo.

  1. no teraz modna firm jezeli chodzi o szczoteczki. Głośno się zrobiło od kiedy Rozenek zaczęła reklamować.

   1. To prawda. Również słyszałem o nich głównie przez Rozenek. Co jak co ale produkty teesy są całkiem solidnej jakości. To nie byle jaki “chińczyk”

     1. mam szczoteczkę soniczną od nich i jest niezła. Kupiłam dużo końcówek i cała rodzina korzysta. Jeden z lepszych zakupów od teesy