world-weather.info/forecast/poland/grodzisk_wielkopolski/7days/
Read more

Jaką roletę dzień noc wybrać? Podpowiadamy - Grodzisk Wielkopolski | PGO24 Press "Enter" to skip to content

Jaką roletę dzień noc wybrać? Podpowiadamy

Last updated on 2020-05-14

Podczas urządzania wnętrza wszystkie detale są jednakowo ważne, jednak aby w pełni cieszyć się przytulną atmosferą, należy zadbać o właściwy dobór rolet okiennych. Co jednak zrobić, kiedy dyskrecja i poczucie bezpieczeństwa są dla nas tak samo istotne, jak subtelne promienie słońca wpadające do pomieszczenia? Rozwiązaniem są rolety typu dzień-noc, które ze względu na swoją konstrukcję umożliwiają dostosowywanie ustawień do bieżących potrzeb użytkowników. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Roleta typu dzień-noc – co to jest?

Rolety dzień-noc znacznie rozszerzyły ofertę osłon okiennych, pozwalając swoim użytkownikom na większą uniwersalność. Wszystko dlatego, że składają się z dwóch zasadniczych warstw ułożonych w formie naprzemiennych pasów. Jedna z nich jest transparentna i przepuszcza światło, druga natomiast całkowicie je ogranicza, odgradzając pomieszczenie od świata zewnętrznego. Kiedy odsłaniamy lub zasłaniamy roletę, warstwy te poruszają się w górę i w dół względem szyby okiennej, ale również względem siebie, co pozwala wybrać optymalne w danym czasie parametry osłony. Dzięki temu nie musimy całkowicie rezygnować z promieni słonecznych w domu, kiedy uznamy, że potrzebna nam chwila intymności.

Jakie zalety mają rolety typu dzień-noc?

Światło w pomieszczeniu jest bardzo ważne dla zachowania dobrego samopoczucia oraz zdrowia. Szczególnie istotne są zwłaszcza promienie słoneczne, które potrafią skutecznie poprawić nastrój, ale niekiedy być też niestety prawdziwym utrapieniem. Nikt przecież nie lubi, kiedy światło odbija się od ekranów telewizorów lub komputerów albo sprawia, że w pokoju robi się zbyt ciepło. Rolety typu dzień-noc pozwalają zachować równowagę pomiędzy tymi sytuacjami, dzięki czemu do pomieszczenia dopuszczamy dokładnie tyle światła, ile w danej chwili potrzebujemy.

Uniwersalność rolet dzień-noc sprawia, że z powodzeniem mogą być wykorzystywane w salonach i pokojach dziennych, gabinetach, łazienkach, a nawet w sypialni. Dodatkowo stanowią osłonę przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Dzięki wykonaniu z poliestru łatwo je utrzymać w czystości, a co więcej nadają każdemu wnętrzu nowoczesnego wyglądu. Efektowne pasy prezentują się tak samo dobrze z ulicy, jak i w środku pomieszczenia. Możliwości aranżacji jest naprawdę wiele, ponieważ rolety typu dzień-noc dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej.

Rolety dzień-noc – rodzaje

Spośród dostępnych modeli na https://rollcenter.pl/rolety-dzien-noc na szczególną uwagę zasługują rolety dzień-noc w kasecie płaskiej, które są chętnie wykorzystywane w drzwiach balkonowych. Ich zaletą jest możliwość montażu do listew przyszybowych, dzięki czemu nie uszkadzamy konstrukcji okna. Podobnie sytuacja prezentuje się w przypadku rolet z kasetą przestrzenną, które najczęściej przykleja się za pomocą taśmy piankowej bezpośrednio do okna. Takie rozwiązanie polecane jest zwłaszcza w przypadku szyb oddzielonych poprzeczką, ponieważ pozwala uniknąć montowania dwóch osobnych rolet. W sprzedaży bez problemu znajdziemy oferty z możliwością zamówienia rolet na wymiar, dzięki czemu okna o niestandardowych wymiarach przestają być problematyczne.

Rolety dzień-noc typu mini stanowią natomiast świetne rozwiązanie do niewielkich okien łazienkowych, gdzie osłony okienne są szczególnie istotne.

Artykuł zewnętrzny

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x