IV wycieczka niespodziankowa „KLOPSÓW”

IV wycieczka niespodziankowa „KLOPSÓW” 1

na IV WYCIECZKĘ NIESPODZIANKOWĄ. Jak przebiegła wycieczka? O tym w przesłanej relacji.

Idea takich wycieczek jest następująca: spotykamy się przed szkołą i …. ruszamy! Gdzie? To okazuje się na starcie.

praca grodzisk wlkp

Tym razem pojechaliśmy do Poznania. Wpierw do poznańskiego oddziału Mennicy Wrocławskiej, gdzie odbyliśmy przyspieszony kurs mądrego inwestowania / głównie w kruszce szlachetne: złoto, srebro i …diamenty. Te ostatnie najbardziej do gustu przypadły dziewczynom/.

Potem udaliśmy się do dwóch zamków: Zamku Przemysła na Starym Mieście i Zamku Cesarskiego / dziś: Centrum Kultury „Zamek”/. Powód był następujący:  Poznań jest jedynym miastem w Polsce , posiadającym 2 zamki królewskie.

W Zamku Przemysła interesowała nas głównie wieża widokowa ( tam zrobiliśmy grupowe zdjęcie ) oraz… współczesne balustrady schodów, wykonane przez firmę stolarską p. Joksia z Grodziska. O tym fakcie dowiedzieliśmy się od… dawnego Prezesa „KLOPSÓW” Arkadiusza Joksia.

Jednak najciekawsze rzeczy zobaczyliśmy w najmłodszym europejskim zamku królewskim,  zbudowanym na początku XX wieku dla cesarza Niemiec Wilhelma II, zamku o wielkości 80 boisk piłkarskich, w którym  władca  przebywał raptem 3 razy , w sumie przez kilka dni. Tam dowiedzieliśmy się np. o symbolice tronu cesarskiego (zdjęcie).

Labirynt korytarzy doprowadził nas do jedynego w Europie – zachowanego  w niezmienionym stanie-  pomieszczenia( zdjęcie, na którym siedzimy), które w czasie II wojny światowej hitlerowcy przygotowali do użytkowania dla Hitlera / cały zamek został w czasie ostatniej wojny przebudowany przez Niemców z myślą o jego osobie/.

Generalnie trzeba stwierdzić, że cały obiekt zaskoczył nas wielkością, symboliką ukrytych znaków, rzeźb i figur, ilością odniesień – szczególnie do II wojny światowej.

W wycieczce wzięli udział głównie uczniowie I i III klas techników: Dominika Sławińska, Piotr Leśniczak, Mateusz Wojnowski, Łukasz Pajchrowski, Mateusz Kopaszewski, Patryk Olszewski, Iwona Wróbel, Patrycja Kowala, Paulina Bartkowiak, Dominiak Sołtysiak, Mateusz Kropiński, Jakub Kowalczak, Wojciech Szulc i Mateusz Wiśniewski.

IV wycieczka niespodziankowa „KLOPSÓW” 2

IV wycieczka niespodziankowa „KLOPSÓW” 3

IV wycieczka niespodziankowa „KLOPSÓW” 4

IV wycieczka niespodziankowa „KLOPSÓW” 5

IV wycieczka niespodziankowa „KLOPSÓW” 6

IV wycieczka niespodziankowa „KLOPSÓW” 7

IV wycieczka niespodziankowa „KLOPSÓW” 8

IV wycieczka niespodziankowa „KLOPSÓW” 9

IV wycieczka niespodziankowa „KLOPSÓW” 10

7 grudnia zapraszamy WSZYSTKICH zainteresowanych na warsztaty taneczne, które z partnerką poprowadzi p. Bartosz Burmistrzak- instruktor modnych ostatnio tańców o rodowodzie afrykańsko-latynoskim: kizomby i semby.

Cena:35 zł/os. Zgłoszenia do 29 listopada. Liczba miejsc ograniczona!

 

 

 

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x