Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

IV GRODZISKIE DNI KARDIOLOGICZNE 7-9 LUTEGO 2013

Organizowane już po raz czwarty w Grodzisku Wielkopolskim dni kardiologiczne to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy o chorobach serca, zarówno dla pacjentów jak i lekarzy specjalistów.  W ramach IV Grodziskich Dni Kardiologicznych w czwartek, 7 lutego zostaną zorganizowane wykłady edukacyjne dla pacjentów na temat profilaktyki chorób układu krążenia. Lekarze, na co dzień przyjmujący pacjentów w szpitalu opowiedzą o sposobach zapobiegania chorobom serca. Tego dnia wykłady w remizie w Słocinie zaczną się o godz. 17-ej, natomiast w grodziskim Centrum Pomocy Środowiskowej – o 15-ej.

Każdy zaniepokojony swoim stanem zdrowia pacjent będzie mógł zgłosić się również na bezpłatne badania profilaktyczne do grodziskiego szpitala. W Poradni Kardiologicznej podczas Białej Soboty, 9 lutego będą dyżurowali kardiolodzy i diabetolodzy. Wykonają m.in. badania EKG, echo oraz zmierzą poziom cukru we krwi.

Drugi dzień wydarzenia, 8 lutego będzie poświęcony w całości edukacji lekarzy specjalistów. W Hotelu Groclin odbędzie się konferencja naukowo-szkoleniowa pt. „Kardiologia 2013 – Nowe wyzwania”. Wybitni polscy specjaliści z zakresu kardiologii przedstawią wyniki najnowszych badań, nowe metody diagnostyczne i terapeutyczne w zakresie chorób układu sercowo-naczyniowego. Wykłady wygłoszą prof. Dorota Zozulińska i prof. Stefan Grajek z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. Krzysztof Filipiak z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie oraz prof. Andrzej Rynkiewicz z Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Bezpłatna rejestracja na konferencję jest dostępna na stronie: http://www.kardiokonf.pl/grodzisk2013.

Finałem tegorocznych Grodziskich Dni Kardiologicznych miał być występ śpiewaka, poety i kompozytora Adama Struga, któremu miała towarzyszyć aukcja charytatywna na potrzeby szpitala, jednak z przyczyn niezależnych od organizatora koncert ten został odwołany.

Patronat honorowy nad IV Grodziskimi Dniami Kardiologii objęli Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański oraz Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONFERENCJI


07.02.2013
Dzień edukacyjny dla Pacjentów. 
Czynniki ryzyka i prewencja chorób układu krążenia.Wykłady w Słocinie są o godz. 17-ej, natomiast w Grodzisku zaczynają się o 15-ej.
08.02.2013
Konferencja naukowa – Kardiologia 2013 – Nowe wyzwania.
Hotel Groclin, Grodzisk Wielkopolski
18:00 – 18:05 Powitanie
lek. med. Jerzy Wierzchowiecki Ordynator Oddziału Internistyczno-Kardiologicznego SP ZOZ, Grodzisk Wielkopolski
18:10 – 18:40 Ostre stany hyperglikemiczne – rozpoznawanie, różnicowanie, leczenie. prof. dr hab. Dorota Zozulińska Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii, Uniwersytet Medyczny, Poznań
18:40 – 19:10 Różnice pomiędzy ACE – co to znaczy dla pacjenta? prof. dr hab. Stefan Grajek I Klinika Kardiologii, Uniwersytet Medyczny, Poznań
19:10 – 19:30 Przerwa kawowa
19:30 – 20:00 Nowe leki przeciwkrzepliwe prof. dr hab. Krzysztof Filipiak I Katedra i Klinika Kardiologii, Uniwersytet Medyczny, Warszawa
20:00 – 20:30 Czy wszystkie nowe leki przeciwkrzepliwe są takie same? prof. dr hab. Andrzej Rynkiewicz I Katedra i Klinika Kardiologii
Uniwersytet Medyczny, Gdańsk
20:45 Kolacja
Koncert jazzowy Trio Michała Wróblewskiego
9.02.2013 

9.00 – 13.00 „Biała sobota” dla pacjentów. Bezpłatne konsultacje specjalistów: kardiologów i diabetologów, możliwość wykonania badań echokardiograficznych i oznaczenia poziomu cukru i cholesterolu LDL we krwi.
Poradnia Kardiologiczna SP ZOZ w Grodzisku Wielkopolskim

Informacje Organizatora

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24