Informacja dotycząca akcji protestacyjnej pracowników szkół

Informacja dotycząca akcji protestacyjnej pracowników szkół podstawowych i przedszkola prowadzonych przez
gminę Grodzisk Wielkopolski w dniu 8 kwietnia 2019 r.

Drodzy mieszkańcy gminy Grodzisk Wielkopolski,

informuję, że od dnia 8 kwietnia br. planowana jest akcja protestacyjna pracowników szkół podstawowych i przedszkola prowadzonych przez gminę Grodzisk Wielkopolski. W tym dniu, żadna z placówek oświatowych nie będzie zamknięta (decyzji o przyłączeniu się do strajku nie podjęły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie, Szkoła Podstawowa w Grąblewie oraz Szkoła Podstawowa w Słocinie).

Opiekę nad dziećmi sprawować będzie dyrekcja i nauczyciele nie biorący udziału w strajku. Proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i w miarę możliwości pozostawienie dzieci w domach. Podejmujemy starania, aby zapewnić opiekę dzieciom, które będą najpilniej jej potrzebowały. Dowozy szkolne będą funkcjonowały bez zmian.

W przypadku przedłużania się akcji strajkowej będę na bieżąco Państwa informować o podjętych działaniach w celu zapewnienia opieki dzieciom i uczniom w placówkach prowadzonych przez gminę Grodzisk Wielkopolski.

Ponadto pragnę uspokoić rodziców uczniów przystępujących do egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu gimnazjalnego. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami szkół i podejmujemy działania oraz wysiłki, aby uczniowie mogli przystąpić do egzaminów zgodnie z kalendarzem szkolnym. 
Liczę, że strona rządowa i organizacje związkowe wypracują porozumienie i że w kolejnych dniach wszystkie placówki będą funkcjonowały bez zakłóceń.
 
 Z poważaniem
 
Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego

/-/ Piotr Hojan

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *