“Impreza pożniwna” w Wigwamie.

W sobotę 24 września z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich (KGW) Kobylniki oraz Sołtysa i Rady Sołeckiej w Chrustowie odbyła się wspólnie zorganizowana „Impreza pożniwna”.

Punktualnie o 16:00 do grodziskiego „Wigwamu” przybyli zaproszeni goście i mieszkańcy Kobylnik, Grodziska oraz Chrustowa.

Zebranych gości przywitali przewodnicząca KGW Pani Karolina Nadobnik wraz z sołtysem Chrustowa Panem Piotrem Szymanowskim. Na imprezę pożniwną przybył: Burmistrz Henryk Szymański, przedstawiciele władzy lokalnej, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wlkp. oraz sołtys Kobylnik.

Po przywitaniu został wręczony na ręce Burmistrza chleb upieczony specjalnie na tę okazję z tegorocznych plonów. Po otrzymaniu chleba Henryk Szymański podziękował wszystkim przybyłym gościom oraz organizatorom spotkania. Z ust włodarza Grodziska mogliśmy usłyszeć między innymi laudację skierowaną do zarządu i członkiń z Koła Gospodyń Wiejskich w Kobylnikach za najbardziej prężnie działające Koło z powiatu Grodziskiego. Po poczęstowaniu chlebem wszystkich zebranych gości oprawę artystyczną spotkania zapewnił „Zespół Tańca Ludowego Cybinka”.

Po części artystycznej wszyscy zebrani goście zostali zaproszeni na wspólne biesiadowanie przy suto zastawionych stołach, na których znalazły się między innymi wypieki domowej produkcji, sałatki i przysmaki staropolskie przygotowane przez panie z KGW Kobylniki. Serwowano również kiełbaski z grilla, karkówkę, a największą furorę wśród dzieci zrobiła wata cukrowa.

Podczas spotkania odbyły się również Zawody Strzeleckie o Puchar Sołtysa Chrustowa. Zawody podzielono na 3 kwalifikacje. Zwycięzcą kwalifikacji męskich został Krzysztof Suwiczak, kobiecych – Karolina Sobczak, a dziecięcej do lat 13-tu Śmieszek Urszula. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz łakocie.

Pomyślano również o najmłodszych. Oprócz wcześniej wspomnianej waty cukrowej organizatorzy zapewnili animatorów, którzy prowadzili rożne zabawy, konkursy czy gry zręcznościowe.

Zwieńczeniem sobotniego wieczoru była zabawa taneczna, podczas której oprawę muzyczną zapewnił Dj Filip.

Jak mówi Pani Iwona Badura- Łagocka z KGW Kobylniki „Jestem przekonana, że tego typu imprezy są potrzebne dla naszego lokalnego środowiska, pozwalają na integrację sąsiedzką, bo w dzisiejszych czasach, gdy ludzie pędzą przez życie nierzadko zdarza się, że nawet tych sąsiadów się nie zna”, „A poza tym jest to niezwykła promocja dla KGW – dzięki tego typu akcjom pozyskujemy nowe koleżanki, które wstępują do naszego Koła”, dodaje Karolina Nadobnik. Wszystkie chętne i zainteresowane przystąpieniem do KGW Kobylniki Panie zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: [email protected] .

(cer)

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24