III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego dla Gimnazjalistów

III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego dla Gimnazjalistów 1

W dniu 22.03.2012 r. odbył się w Liceum Ogólnokształcącym III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego dla Gimnazjalistów. W konkursie udział wzięli uczniowie z 10 Gimnazjów z Powiatu i nie tylko: Gimnazjum z Grodziska Wlkp., Rakoniewic , Wielichowa, Konojadu, Rostarzewa, Ruchocic, Granowa, Jabłonnej, Kamieńca i Ptaszkowa. Konkurs odbył się 2-etapowo, w sumie 207 gimnazjalistów stanęło w szranki.

Pierwszy etap, szkolny, przeprowadzili nauczyciele Gimnazjów w swoich szkołach. Etap ten wyłonił 16 najlepszych uczniów w szkole z języka angielskiego oraz 16 z języka niemieckiego. Wzięli oni udział w drugim etapie, który odbył się w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wlkp. Drugi etap wyłonił po 5 najlepszych uczniów.
Podczas gdy młodzież wypełniała test konkursowy, nauczyciele – opiekunowie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez anglojęzyczne i niemieckojęzyczne wydawnictwa.

IMG_2068

Laureatem konkursu języka angielskiego został Adam Marciniak z Gimnazjum w Rakoniewicach, drugie miejsce zajął Wojciech Przybyła z Rostarzewa, 3 miejsce Izabela Adamczak z Grodziska Wielkopolskiego, 4 miejsce Izabela Kurpisz z Wielichowa oraz 5 miejsce Paulina Krawczyk z Jabłonnej.

Laureatką konkursu języka niemieckiego została Virginia Hulalka z Gimnazjum w Grodzisku Wielkopolskim, drugie miejsce zajęła Aneta Pham z Gimnazjum w Wielichowie, 3 miejsce Edyta Pawłowska z Gimnazjum w Granowie, 4 miejsce Jędrzej Borowczak z Gimnazjum w Granowie oraz 5miejsce Kornelia Budnik z Gimnazjum w Granowie.

Nagrody w konkursie ufundowali: Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp., Wydawnictwa Mcmillan, Longman, Express Publishing, Wsip, Nowa Era oraz Lektorklett. Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były nauczycielki języka niemieckiego Grażyna Skrzypczak i angielskiego Aneta Ochmańska.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x