Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

II Przegląd Małych Form Tanecznych Osób Niepełnosprawnych

03.04.2017 r. w CK RONDO  odbył się II Przegląd Małych Form Tanecznych Osób Niepełnosprawnych, zorganizowany przez WTZ w Grodzisku Wielkopolskim.

Na początku odbyło przywitano wszystkich gości, wśród których znaleźli się : Sekretarz Powiatu Grodzisk Wlkp. Tomasz Dolata, przewodnicząca PSONI koło w Opalenicy Romualda Laufer, przedstawiciele Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło w Grodzisku Wlkp. – przewodnicząca Anna Hoffman, zastępca Antoni Rybicki, główna księgowa WTZ w Grodzisku Wlkp Kamila Bilska.

Po oficjalnym przywitaniu gości nadszedł czas na zaprezentowanie talentów tanecznych  uczestników  z różnych okolic min. WTZ z Wolsztyna, WTZ z Grońska,  ŚDS z Sielinka, WTZ z Kościana. Tancerze zaprezentowali na scenie układy do wybranych utworów. Mieliśmy okazje obejrzeć pokaz Walca Wiedeńskiego, Disco, Charlstona oraz tańca zespołowego. Niektóre występy przypominały przedstawienia, musicale, opowiadały bowiem ciekawe historie…

Dzięki pani  Elżbiecie Glapie oraz panom: Grzegorzowi Zygule, Waldemarowi Wysiadłemu oraz Andrzejowi Nowackiemu wszystkie zespoły i zaproszeni goście  zostali poczęstowani gorącym posiłkiem – pysznym bigosem  z kiełbasą, który został przygotowany przez pracowników Zakładu Poprawczego w Grodzisku Wielkopolskim. Na deser serwowano placek, który przygotowała pracownia gospodarstwa domowego Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wielkopolskim, była także kawa, herbata oraz różne  zimne napoje  ufundowane przez firmę Hoop.

W całej imprezie czynnie zaangażowani byli uczestnicy naszych warsztatów. W role konferansjerów wcieliły się panie Jolanta Pawlak, Joanna Glapa, Weronika Kubicka.

W szatni o kurtki i odzież wierzchnią zadbali panowie Tadeusz Maluśki i Maciej Przydryga, natomiast w kuchni pyszny posiłek przybyłym gościom serwowali : p. Maria Liera, p. Klaudia Wolna oraz p. Michał Bandel.

Wśród tancerzy znaleźli się : p. Damian Bartkowiak, p. Angelika Ptaszyńska, p. Katarzyna Bartkowiak, p. Łukasz Hoffman, p. Patrycja Franek, p. Maciej Mańkowski, p. Stanisław Śmiałek, p. Joanna Walicht oraz p. Łukasz Wiśniewski.

Tak, jak w każdym konkursie po wszystkich występach nadszedł czas na wyłonienie laureatów, w naszym konkursie oprócz głosów komisji, na wyniki wpływały również decyzje poszczególnych zespołów, które oceniały występy swoich kolegów biorąc pod uwagę: pomysłowość, strój oraz ogólne wrażenia.

I miejsce w Przeglądzie Tanecznym  zdobyli  uczestnicy  z  Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kościana,  II miejsce otrzymali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Grodziska Wlkp, natomiast na ostatnim stopniu podium stanęli przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy w Sielinku.

Dla laureatów właściciel hurtowni Format p. Krawczyk przygotował wspaniale statuetki, natomiast Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim podarowało bony wartościowe, dzięki którym zwycięzcy będą mogli uzupełnić swoje placówki o nowe materiały i artykuły multimedialne.

W naszym, konkursie nikt nie był przegrany, każdy startujący zespół otrzymał dyplom oraz pamiątkową statuetkę w postaci drzewka kawowego przygotowanego przez uczestników pracowni bukieciarstwa.

Korespondencja WTZ Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24