II Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Strzelectwie Sportowym

II Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Strzelectwie Sportowym 1

Na strzelnicy Wiejskiego Centrum Kultury i Sportu w Zdroju odbyły się II Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Strzelectwie Sportowym. Patronat nad imprezą objęli Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński oraz Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański.

Trzyosobowe reprezentacje komend województwa walczyły 22 września 2017 r. o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Zawody przeprowadzone zostały w dwóch konkurencjach: karabinek sportowy i pistolet sportowy, a klasyfikację drużynową stanowił łączny wynik zawodników poszczególnych drużyn w obydwu konkurencjach.

W tegorocznych zawodach najlepszym strzelcem w konkurencji karabinek sportowy, z wynikiem 89 został Marcin Wysokiński z Komendy Miejskiej PSP w Lesznie. Kolejne miejsca na podium zajęli Gniewomir Kwas z KW PSP Poznań i Krzysztof Rzepa z KP PSP Grodzisk Wlkp. Zawodnicy poza dyplomami nagrodzeni zostali pucharami, które wręczył Starosta Grodziski.

W konkurencji pistolet sportowy najlepszym okazał się zawodnik z KP PSP w Nowym Tomyślu Paweł Pałys, który uzyskał wynik 94 pkt. wyprzedając Jacka Chełstowskiego z KW PSP Poznań oraz Krzysztofa Rzepę z KP PSP w Grodzisku Wlkp. Puchary w tej kategorii zawodnikom wręczył Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego.

W klasyfikacji drużynowej, najlepszą okazała się reprezentacja KP PSP w Nowym Tomyślu, która jednocześnie zdobyła puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Zwycięzcy zdobyli łącznie 476 pkt., wyprzedając o 16 gospodarzy mistrzostw KP PSP w Grodzisku Wielkopolskim oraz o 18 pkt. reprezentację KW PSP w Poznaniu.

II Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Strzelectwie Sportowym 2 II Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Strzelectwie Sportowym 3 II Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Strzelectwie Sportowym 4 II Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Strzelectwie Sportowym 5 II Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Strzelectwie Sportowym 6