I Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

I Zimowa Olimpiada Przedszkolaków 1

7 lutego w Grodziskiej Hali Sportowej odbyła się I Zimowa Olimpiada Przedszkolaków. W imprezie udział wzięło 11 drużyn reprezentujących dzieci 5-6 letnie z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wlkp.: Biedronki, Liski, Sowy, Kreciki, Jaskółki, Kukułki, Pszczółki, Żuczki, Sikorki, Sójki, Słowiki, a dzieci 3-4 letnie: Misie, Mrówki, Żabki, które zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Atrakcją imprezy był udział maskotek: Pyrka, Żyrafy i Misia.

Zaproszonych gości, zawodników oraz publiczność przywitała Grodziska Orkiestra Dęta oraz zimowy orszak Królowej Śniegu. Uroczystego otwarcia olimpiady dokonała Dyrektor Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały Alicja Andrys oraz zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim komisarz Krzysztof Krawczyk. Następnie wniesiono ogień olimpijski, który rozświetlił swoim blaskiem wnętrze hali sportowej.

Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach sportowych. I konkurencja polegała na ubraniu zawodnika w ubrania charakterystyczne do panującej pory roku. W II konkurencji zawodnicy podbiegali do sanek, na których siedział Pyrek. Zadaniem zawodnika było jak najszybsze obiegnięcie pachołka stojącego na końcu toru i powrót do drużyny. W III konkurencji  zawodnicy kijami do unihokeja przepychali krążek slalomem pomiędzy pachołkami do wyznaczonego miejsca. W kolejnej ,,Rzut do celu” zawodnicy po kolei zabierali jedną gazetę, tworząc kulkę i wykonując rzut do celu – bałwana ustawionego w odległości 2 m od linii startowej. Podczas ostatniej konkurencji  zawodnicy ustawieni jeden za drugim podawali piłkę do tyłu mię­dzy nogami, ostatni zawodnik po otrzymaniu piłki, biegł na początek rzędu i podawał piłkę następnemu. Po zakończeniu konkurencji odśpiewano hymn olimpiady, po którym nastąpiło ogłoszenie wyników.

  • I miejsce –  ŻUCZKI
  • II miejsce –  SOWY
  • III miejsce – PSZCZÓŁKI

Zwycięskim drużynom wręczono medale i nagrody. Wszyscy uczestnicy oraz dopingująca publiczność otrzymali też słodycze.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x