I Szkolny Przegląd Pieśni z Powstania Wielkopolskiego

We wtorek, 16 lutego br. W Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim odbył się I Szkolny Przegląd Pieśni z Powstania Wielkopolskiego, w którym udział wzięli uczniowie klas 1-3 Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim. Każda klasa zaprezentowała jedną pieśń z okresu powstania. Uczestników wysłuchało i oceniło jury w składzie: Sławomir Górny-wicestarosta powiatu grodziskiego(przewodniczący jury), Katarzyna Buda-nauczyciel muzyki, Jadwiga Łacheta-dyrektor grodziskiego ,,Słowaka’’ i Dariusz Matuszewski-kustosz Muzealnej Izby Tradycji w Grodzisku Wielkopolskim. Nagrody i wyróżnienia otrzymały:

I miejsce-klasa III c
II miejsce-klasa II c
III miejsce-klasa II a
wyróżnienie –klasa III b

W przerwie obrad jury na scenie zaprezentowała się uzdolniona muzycznie i wokalnie młodzież ,,Słowaka’’: Michał Gnus, Martyna Kubale, Karolina Młodecka, Bartłomiej Mania, Olga Wawrzyniak.

Przegląd był pierwszą imprezą inaugurującą, przygotowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim, projekt pt. ,,Tobie Polsko, ta kropla krwi wrzącej’’, poświęcony obchodom 100-lecia wybuchu powstania wielkopolskiego w 2019 r.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24