I Konkurs wiedzy o Powiecie Grodziskim

I Konkurs wiedzy o Powiecie Grodziskim 1

W grodziskim „Słowaku” odbył się finał I Konkursu Wiedzy o Powiecie Grodziskim dla gimnazjalistów powiatu grodziskiego. Konkurs zorganizowali nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie grodziskiego liceum oraz Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim. W konkursie udział wzięli uczniowie z czterech gimnazjów: z Grodziska Wielkopolskiego, Granowa, Wielichowa i Ptaszkowa, którzy 17 marca zmierzyli się w etapie szkolnym konkursu. Wówczas najlepszymi okazali się: Wiktor Biernat, Wojciech Krzyżanek, Kacper Fórmaniak, Krystian Lemański, Patryk Paczkowski (Grodzisk Wielkopolski), Katarzyna Pawlak, Mikołaj Horonziak, Julita Jaskulska, Natalia Dalaszyńska, Kacper Paul (Ptaszkowo), Bartosz Leśny, Patryk Kowalaszek, Izabela Ziemkowska, Dawid Smolarek (Wielichowo) i Wiktor Szymański z Granowa.

10 kwietnia uczniowie ci wzięli udział w finale konkursu – w auli grodziskiego „Słowaka”. Tam zmierzyli się z testem sprawdzającym znajomość powiatu. W ten sposób wyłoniono szóstkę najlepszych, którymi okazali się: Wiktor Szymański z gimnazjum w Granowie, Wiktor Biernat z gimnazjum w Grodzisku Wielkopolskim, Maciej Horonziak z gimnazjum w Ptaszkowie, Patryk Paczkowski z gimnazjum w Grodzisku Wielkopolskim, Kacper Fórmaniak z gimnazjum w Grodzisku Wielkopolskim, Julita Jaskulska z gimnazjum w Ptaszkowie.

Spośród nich w wyniku ustnej rozgrywki wyłoniono trzy pierwsze miejsca i trzy wyróżnienia.
I miejsce – Julita Jaskulska
II miejsce – Patryk Paczkowski
III miejsce- Kacper Fórmaniak
Wyróżnienie- Wiktor Szymański, Wiktor Biernat, Maciej Horonziak.
W składzie jury znalazł się Starosta Grodziski  Mariusz Zgaiński, który oprócz tego, że uczestniczył w pracach komisji, wygłosił wykład połączony z prezentacją na temat działalności samorządu powiatowego.
Nagrody dla najlepszych oraz upominki dla zwycięzców etapu szkolnego ufundowało Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim. Wszystkim laureatom i finalistom konkursu serdecznie gratulujemy.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x