“GWiNT” startuje po raz szósty!

W dniach 10 i 11 maja br. czeka nas szósta już edycja ultramaratonu crossowego “GWiNT Ultra Cross”. Nazwa “GWiNT Ultra Cross” nie jest na wyrost. Trasa biegu ma praktycznie w całości charakter crossowy. Wiedzie w zdecydowanej większości malowniczymi leśnymi duktami i ścieżkami, choć zdarzają się również odcinki śródpolne.

Zawodnicy biegną przy normalnym ruchu drogowym, niewielkie problemy dla kierowców mogą być tylko w trakcie startów poszczególnych etapów z Nowego Tomyśla i Grodziska.


Zawody rozgrywane są na trzech dystansach: Super GWiNT 100 mil, Normal GWiNT 110 km oraz Mini GWiNT 55 km. Organizatorami biegu są: Grodziski Klub Biegacza, Wolsztyński Klub Biegowy oraz Nowotomyski Klub Biegacza „Chyży” przy aktywnym wsparciu samorządów z terenu powiatów grodziskiego, wolsztyńskiego i nowotomyskiego oraz Nadleśnictwa Grodzisk, Wolsztyn i Bolewice.


Nazwa zawodów nawiązuje do pierwszych liter miast, w których siedziby mają organizatorzy i w których zlokalizowane są starty i meta – Grodziska Wielkopolskiego, Wolsztyna i Nowego Tomyśla.


W tym roku start najdłuższego dystansu oraz meta dla wszystkich dystansów będą zlokalizowane na Placu Niepodległości w Nowym Tomyślu. Zawodnicy biegnący Super GWiNT-a startują o 18.00 w piątek 10 maja. Start Normal GWiNT-a przewidziany jest na godz. 3.00 w sobotę 11 maja z Parku Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim, a Mini GWiNT wystartuje z Fala Parku w Wolsztynie w sobotę 11 maja o godz. 12.00. W sumie z trzema dystansami zmierzy się prawie 550 zawodników.


GWiNT jest corocznie bardzo wysoko oceniany w ogólnopolskim rankingu biegów. W 2016 roku uzyskał najwyższe oceny we wszystkich kategoriach w których był nominowany. W 2017 roku uzyskał 6 nominacji z czego w czterech zajął 1 miejsce (w kategoriach: ultramaraton, biegi przełajowe, miasta 5000 -25000 mieszkańców, województwo wielkopolskie), a w dwóch pozostałych miejsce 2 (w kategoriach: biegi organizowane przez stowarzyszenia, fundacje, firmy oraz w kategorii biegi średnie od 200 do 499 uczestników). Na tak wysokie oceny wpływają zarówno zaangażowanie organizatorów jak i praca wielu wolontariuszy, a także wsparcie władz i oczywiście sponsorów. Niebagatelną rolę odgrywają również kibice – mieszkańcy miejscowości, przez które przebiegają zawodnicy.


W imieniu Komitetu Organizacyjnego GWiNT-a zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatów Grodziskiego, Wolsztyńskiego i Nowotomyskiego do kibicowania i aktywnego wsparcia zawodników. Słowa otuchy czy kubek wody wiele znaczą dla każdego kto pokonuje tak długą i wymagającą trasą. Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na trasie biegu na zawodników, biegnących niekiedy kilkanaście lub nawet ponad 20 godzin. Niech każdy, kto zmierzy się z GWiNT-em ma tylko dobre wspomnienia z tej jakże pięknej krajobrazowo, ale trudnej technicznie trasy.


Szczegółowe informacje dotyczące biegu są dostępne na stronie ultragwint.pl.

fot. archiwalne

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *