Festiwal Orkiestr Dętych Gronalia 2018

Festiwal Orkiestr Dętych Gronalia 2018 1

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła!

Kolejna edycja Festiwalu Orkiestr Dętych GRONALIA 2018 już za nami. W roku jubileuszu 715 – lecia Grodziska Wielkopolskiego, do naszego miasta zjechały orkiestry dęte z europejskich miast i gmin partnerskich, tj. z Delligsen w Niemczech, Merksplas w Belgii i z Dolyny na Ukrainie.

W niezwykle udanym święcie muzyki wzięły także udział orkiestry dęte ze Świebodzina i Włoszakowic oraz Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego i Seniorzy Grodziskiej Orkiestry Dętej.

W sobotę, 18 sierpnia odbyła się efektowna parada orkiestr ulicami miasta oraz pokaz musztry paradnej.
Przybyłych muzyków, powitał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, życząc niezapomnianych wrażeń artystycznych, wspaniałej uczty muzycznej i po prostu – dobrej zabawy.
Orkiestry dęte koncertowały na grodziskim Starym Rynku w sobotę oraz w niedzielę. Ponadto, orkiestry zagraniczne zaprezentowały swój repertuar koncertowy w Nowym Tomyślu oraz w Parku Wilsona w Poznaniu.

Festiwal był wspaniałą okazją do międzynarodowej integracji muzyków, wymiany doświadczeń i wspólnej zabawy. Rozpoznawalny już nie tylko w Grodzisku Wlkp., ale również poza jego granicami festiwal dostarczył wspaniałych wrażeń muzycznych mieszkańcom naszego miasta i nie tylko.

Festiwal Orkiestr Dętych Gronalia 2018 2 Festiwal Orkiestr Dętych Gronalia 2018 3 Festiwal Orkiestr Dętych Gronalia 2018 4 Festiwal Orkiestr Dętych Gronalia 2018 5

Źródło: UM Grodzisk Wlkp

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x