Press "Enter" to skip to content

Grodziszczanin, o. Maciej Braun pomaga dzieciom w Afryce

Grodziszczanin, ojciec Maciej Braun pomaga dzieciom w Tanzanii. Założył tam szkołę, a teraz buduje internat. Każde wsparcie jest cenne. W tym celu zrzutkę założył Łukasz Włodarczak. Dzięki temu każdy może się włączyć w pomoc i dać coś od siebie dla dzieci.

Dzięki pierwszej zrzutce udało się odkupić skradzioną żywność. Teraz prowadzimy zrzutkę na wyposażenie budowanego przy szkole internatu. Rzecz jasna zrzutka jest za wiedzą i zgodą ojca Macieja.

-informuje nas inicjator zrzutki, na stronach której przybliża nam misję o. Brauna:

O. Maciej Braun jest kapłanem z powołania, który za cel swojej posługi misyjnej wziął pomoc tanzańskiej ludności – pomoc przez najlepszą jaką się da edukację. Założona przez niego szkoła edukuje na najwyższym poziomie. Zapewnia uczniom ubiór, wyposażenie, wyżywienie. W przeciwieństwie do szkół publicznych, gdzie w jednej klasie “kształci się” nawet 200 dzieci, w szkole misyjnej w Buhembie do jednej klasy uczęszcza do 30 uczniów. W szkole kształci się obecnie ok 300 dzieci. Niezbędne stało się wybudowanie internatu. Budowa już się rozpoczęła. Docelowo przeznaczony będzie on dla 50 uczniów (25 dziewczynek i 25 chłopców). Potrzebne są środki finansowe na jego wyposażenie. 

Zachęcamy do wsparcia edukacji dzieci z Tanzanii i zasilenia zrzutki: https://zrzutka.pl/vxntv3

3 3 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze