Grodziszczanie świętują jubileusz 715-lecia miasta

Grodziszczanie świętują jubileusz 715-lecia miasta 1

Przed dwoma tygodniami nastąpiła inauguracja obchodów 715-lecia Grodziska Wielkopolskiego. Złożyło się na nią szereg wydarzeń.

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Gmina Grodzisk Wielkopolski nawiązała współpracę partnerską z Gminą Postomino.

praca grodzisk wlkp

Była też okazją do wręczenia medali „Zasłużony dla miasta i gminy Grodzisk Wielkopolski” oraz nagród Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Zakończona została częścią artystyczną.

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej z okazji 715-lecia Grodziska Wielkopolskiego

Wydarzenia inauguracji obchodów 715-lecia Grodziska Wielkopolskiego

Łowienie ryb – uspokaja, wycisza, daje sposobność do przemyśleń

Na stawie w Parku Miejskim odbyły się zawody wędkarskie seniorów, w których udział wzięło 38 wędkarzy. W sobotni poranek powitał ich Zastępca Burmistrza Piotr Hojan. Po ponad trzech godzinach łowienia nastąpiło symboliczne ważenie złowionych ryb i wyłonienie zwycięzców.
I miejsce zajął Arkadiusz Paszkowski z wagą ryb 4,490 kg.
II miejsce zajął Jakub Ejchost z wagą ryb 2,630 kg.
III miejsce zajął Henryk Bartkowiak z wagą ryb 2,065 kg.
Największą złowioną podczas zawodów rybą był karp o wadze 1,650 kg. Złowił go Marek Sosiński, który otrzymał także nagrodę specjalną – obraz z grodziskiego pleneru malarskiego.

Powered by flickr embed.

Sadzenie drzew. Zwiększa ilość tlenu w powietrzu i daje cień, który schładza rozgrzaną atmosferę

Po wieloletniej już tradycji sadzenia drzew przez 18-latków z gminy Grodzisk Wielkopolski, przyszedł czas na całe rodziny. Ponad 30 rodzin spotkało się więc przy ul. Wypoczynkowej w sobotę 19 maja, by posadzić rodzinne drzewo, opatrzone pamiątkową tabliczką. Wzruszająca i dająca wiele radości ceremonia wkopywania drzewka wspólnie przez dziadków, rodziców i wnuków bardzo przypadła do gustu uczestnikom.
Jedno z drzew – o czym warto wspomnieć – posadziła europejska rodzina miast partnerskich Grodziska Wielkopolskiego. Na pamiątkę, każda rodzina otrzymała łopatę, którą posadziła drzewko. O uroczystości przypomina pamiątkowa tablica postawiona przy skwerze. Obecny na uroczystości Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego podziękował wszystkim rodzinom za udział w akcji, będący wyrazem przywiązania do rodzinnego miasta oraz wspólne spędzenie sobotniego popołudnia.

Powered by flickr embed.

Osiąganiu sukcesów przez miasto sprzyja utrzymywanie życzliwych relacji z inwestorami

Na terenie po byłych browarach w Grodzisku Wielkopolskim przy ul. Poznańskiej, po załatwieniu spraw formalno – prawnych, firma Hasco Lek uzyskała pozwolenie na rozpoczęcie budowy zakładu. W sobotę, 19 maja nastąpiło symboliczne odsłonięcie okolicznościowej tablicy, przedstawiającej wizualizację planowanej inwestycji.

Powered by flickr embed.

Dostrzeganie i docenianie zdolności drugiego człowieka to wciąż deficytowa, a jednocześnie bardzo pożądana umiejętność
Trzydniową inaugurację obchodów 715 – lecia Grodziska Wielkopolskiego zakończył koncert chórów na schodach grodziskiego ratusza. Przed publicznością zebraną na Starym Rynku wystąpiły chóry: działający przy CK Rondo Chór Miasta Grodzisk Wielkopolski „OTTIMO” pod dyrekcją Bartosza Żołędziejewskiego, Chór „LOJS” z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, Chór „Kantylena” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 pod dyrekcją Renaty Bosackiej oraz Chór Szkoły Podstawowej Nr 4 pod dyrekcją Katarzyny Budy. Program koncertu wypełniły w całości pieśni polskie, w tym pieśni patriotyczne nawiązujące do Powstania Wielkopolskiego.

Powered by flickr embed.

Materiały: UM Grodzisk Wlkp., opracowanie MSz

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x