W Grodzisku rozegrano Turniej Mikołajkowy żaków

17 grudnia 2017 r. w Grodziska Hala Sportowa  gościła uczestników  drugiego Mikołajkowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Żaków. W rozgrywkach wzięło udział 68 młodych piłkarzy  z rocznika 2009 i młodszych z sześciu zespołów.

Turniej otworzył Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego. W Turnieju brali udział gracze z zespołów: Grodziska Akademia Piłkarska z Grodziska Wlkp., UKS Orzeł Granowo, Pogoń Lwówek Wlkp. oraz 3 drużyny gospodarzy Uczniowskiego  Klub Sportowego Dyskobolia w Grodzisku Wlkp.

Po kilkugodzinnej rywalizacji systemem  każdy z każdym pierwsze miejsce w Turnieju zajęli zawodnicy Orła Granowo. II miejsce przypadło w udziale I drużynie UKS Dyskobolia , a na III miejscu znaleźli się gracze GAP Grodzisk Wielkopolski. Kolejne miejsca zajęli zawodnicy UKS Dyskobolia II i UKS Dyskobolia III, a stawke zamykała drużyna Pogoni Lwówek Wlkp.

Królem strzelców turnieju, po pasjonującej serii rzutów karnych, został Aleks Białas reprezentujący GAP w Grodzisku Wlkp. Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani  przez Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego pamiątkowymi, złotymi medalami oraz słodkim upominkiem, a najlepszy strzelec otrzymał  pamiątkową statuetkę i upominki sportowe. Drużyny otrzymały dyplomy i puchary.  Burmistrz  złożył zawodnikom, rodzicom  i trenerom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Turniej zorganizował Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego Dyskobolia.