Grodziskie Przedsiębiorstwo Komunalne – podjęto ważne uchwały

grodziskie przedsiębiorstwo komunalne

Grodziskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o. o. jest spółką w stu procentach zależną od gminy Grodzisk Wielkopolski. Gmina posiada w nim 60100  udziałów o łącznej wartości 30.050.000,00 zł.

Jednym z obszarów, w których działa Grodziskie Przedsiębiorstwo Komunalne jest dostarczanie konsumentom cennego zasobu Grodziska Wielkopolskiego, jakim jest woda. O tym, że dostarczana przez GPK woda jest smaczna i zdrowa przekonuje widoczne na zdjęciu, pomysłowe malowanie pojazdu firmy.

W dniu 13.06.2016r. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Grodziskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas zgromadzenia podjęto uchwały w sprawie: zatwierdzenia sprawozdania finansowego Grodziskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Grodzisku Wielkopolskim za 2015 rok oraz udzielono absolutorium za rok 2015 Radzie Nadzorczej i Zarządowi GPK sp. z o.o. w Grodzisku Wlkp. Burmistrz również powołał na następną kadencję na stanowisko Prezesa Zarządu GPK sp. z o.o. pana Andrzeja Cichosa.

Spółka zwiększyła w 2015 r. przychody ze sprzedaży w stosunku do poprzedniego roku obrachunkowego o 507 tys. złotych. Zysk przedsiębiorstwa  wyniósł blisko 1.18 mln złotych, suma bilansowa firmy na koniec 2015 roku wyniosła bez mała 51 715 000 zł.

Pod koniec ubiegłego roku GPK ukończyło dwie poważne inwestycje. Więcej na temat:

Dwie nowe inwestycje GPK

Grodziskie Przedsiębiorstwo Komunalne – zobacz powiązania osobowe i kapitałowe spółki

 

Wybrane dla Ciebie