Press "Enter" to skip to content

Grodziskie policjantki promowały bezpieczeństwo na drogach wśród najmłodszych

6 maja, w dniu który został ustanowiony przez Komisję Europejską jako Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego grodziskie policjantki

promowały zasady bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Celem wprowadzonego w Unii Europejskiej dnia BRD jest zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa na drogach, w tym zmianę zachowań użytkowników dróg. Powodem była rosnąca każdego roku liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów i motocyklistów.

Celem Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest uświadamianie kierowców, jak duże znaczenie ma bezpieczna jazda – zgodnie z przepisami.

W tym dniu przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, również dzieciom i młodzieży, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym to zadanie dla nas wszystkich, bo wszyscy mamy na nie wpływ uczestnicząc w ruchu drogowym jako piesi oraz kierujący pojazdami.

Grodziskie policjantki promowały ten wyjątkowy dzień wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Warto od najmłodszych lat pielęgnować i utrwalać  elementarne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowych, aby w przyszłości znacząco zwiększać bezpieczeństwo na naszych drogach.

Niestety od wielu lat ilość zdarzeń, do których dochodzi każdego dnia na polskich drogach świadczy o tym, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa lub je ignorujemy tłumacząc to pospiechem czy chociażby przekonaniem, że nam się akurat nic nie stanie, jestem kierowcą idealnym.

Przekraczanie dozwolonej prędkości, nie stosowanie się do znaku STOP, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i jazda na tzw. „zderzaku” to najczęstsze grzechy kierowców. Plagą naszych dróg są także cały czas kierowcy, którzy siadają za kierownicę po tym jak pili alkohol czy zażywali środki odurzające. Także piesi i rowerzyści muszą pamiętać, że przepisy ich także obowiązują, że od tego czy zachowają ostrożność ich życie nie będzie zagrożone.

Jako policjanci zbyt często widzimy efekt końcowy zachowań bezmyślnych i niezgodnych z prawem. Jesteśmy nie tylko świadkami utraty zdrowia i życia, ale także tragedii całych rodzin. Obrazy z miejsc wypadków, w których giną ludzie zostają w naszej pamięci na długo. I takich obrazów chcemy jak najmniej.

-przekazał rzecznik grodziskiej policji Kamil Sikorski

W tym dniu, podczas kontroli,  informujemy kierowców, jakie mogą być skutki jego niewłaściwego zachowania na drodze. Podpowiemy w jaki sposób należy poruszać się, by nie stanowić zagrożenia dla innych oraz by samemu nie stać się ofiarą.

-informuje policjant i kolejny raz podkreśla, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą i wpływ na nie ma każdy z nas.

Pamiętajmy, że tylko zachowując ostrożność, szanując przepisy i będąc kulturalnym wobec innych uczestników ruchu drogowego zmniejszymy liczbę wypadków na polskich i europejskich drogach!

Rozpocznij dyskusję. Wyraź swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.