Grodziskie Piwobranie 2019 [video]

Od piątku 21 czerwca w Grodzisku Wielkopolskim trwało Piwobranie. Specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy skrót filmowy wydarzeń związanych z tym sztandarowym, grodziskim świętem.

Piątek na początek. Tego dnia mieliśmy obrzęd Nocy Świętojańskiej /Zespół Tańca Ludowego Cybinka Grodzisk/, ustanawianie rekordu w ilości tańczących “Belgijkę”, wyplatanie wianków w młynie wodnym, dyskotekę, pokaz Capoeiry, a w kinie plenerowym film pt. “Riwiera dla dwojga”.

W drugi dzień Grodziskiego Piwobrania kamery uchwyciły m. in. Biesiadę Piwną pod namiotem wraz z Krzysztofem Koniarkiem i jego zespołem. Odbyły się tam przeróżne konkursy m.in. na najlepszą zagryzkę czy kapslowanie z metkowaniem na czas. Od rana na Starym Rynku odbywał się zlot starych samochodów, a przez cały dzień w sali widowiskowej CK Rondo można było podziwiać ogromny zbiór klocków Lego. Wieczorem świetny koncert zagrała  młoda wokalistka z Nowego Tomyśla – Sandra Rugała wraz ze swoim zespołem TPM czyli Tajny Projekt Muzyczny.

Niedziela, 23 czerwca, to już ostatni dzień Piwobrania. W ostatnim filmie zwiedzimy grodziski browar, a także zobaczymy fragmenty koncertów zespołów Seven Brass oraz Vavamuffin. Do zobaczenia w Grodzisku Wielkopolskim!

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *