Grodziskie koło KOD weźmie udział w obchodach 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku

W niedzielę 26 czerwca o godz. 12.00, grodziskie koło Komitetu Obrony Demokracji weźmie udział w obchodach 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku.

W uroczystościach swój udział zapowiedzieli byli prezydenci Rzeczpospolitej Polskiej, legenda Solidarności Jan Rulewski oraz liczni goście i mieszkańcy naszej małej ojczyzny. Wspólnie i razem będziemy wspominać szczególny dzień dla wszystkich Wielkopolan, w którym to robotnicy oraz mieszkańcy Poznania wyszli na ulice domagając się wolności, godności i przestrzegania głoszonych praw.

Społeczny zryw nazwany przez komunistyczną propagandę „wypadkami poznańskimi”, a domagających się swoich praw ludzi “obcą agenturą i zdrajcami”stał się symbolem oporu wobec władzy totalitarnej, która nie uznawała innego rozumienia demokracji niż własna wizja. Świętując razem chcemy jednoczyć się wokół wartości demokratycznych respektujących prawny i konstytucyjny porządek Rzeczpospolitej. Grodziskie koło KOD zaprasza serdecznie wszystkich ludzi dobrej woli do wspólnego świętowania rocznicy społecznego zrywu.

KOD_Grodzisk_Wlkp

Tak mówił Cyrankiewicz:

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24