Grodziskie kino cały czas w planie. Jest kolejny przetarg.

Grodziskie kino

Grodziskie kino wciąż może powstać. Gmina Grodzisk Wielkopolski, która już rozważała wycofanie się z projektu budowy małego kina społecznościowego, ogłosiła kolejny przetarg.

Zamówienie dotyczy prac zmieniających sposób użytkowania lokalu handlowego zlokalizowanego w parterze budynku przy ul. Szerokiej, na cele usług kultury “Kino za rogiem”.

Pomieszczenia objęte projektem przebudowy to sala handlowa z przeznaczeniem docelowym na salę kinową wraz z szatnią oraz poczekalnią dla widzów.

W pozostałej części przyziemia pomieszczenia istniejące zostały zaadaptowane na sanitariaty dla widzów, pomieszczenia gospodarcze oraz kotłownię.

Grodziskie kino to część większego projektu pod nazwą Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kulturalnych województwa wielkopolskiego.” Projekt ten jest wyceniony na 6 819 653,27 zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 3 741 878,54 zł. Realizuje go Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Gmina zakłada, że w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia przetargu kino powstanie do końca października. W Grodzisku Wielkopolskim powstanie sala kinowa, która jednorazowo będzie mogła pomieścić 30 osób.

Więcej wiadomości Grodzisk Wielkopolski

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Michał Szała

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x