Grodziskie Inicjatywy Senioralne

Grodziskie Inicjatywy Senioralne 1

Grupa Nieformalna 15 osób rekrutujących się z członków Domu Dziennego Pobytu oraz pracowników Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim realizuje kolejne zadanie w ramach projektu „GIS Grodziskie Inicjatywy Senioralne”.

W październiku 2014 roku grupa 20 osób rekrutujących się spośród Grupy Nieformalnej oraz członków Domu Dziennego Pobytu uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym w Dymaczewie dla wolontariuszy pt. „Złoty wiek – siła doświadczenia i zaufania”. Uczestnicy poznali wiele aspektów związanych z pracą wolontariusza. Pobyt poza miejscem zamieszkania sprzyjał pozyskaniu nowych umiejętności oraz pozwolił na integrację grupy, która zyskała większą pewność siebie oraz wiarę w swoje możliwości i siły do dalszej pracy na rzecz drugiego człowieka.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich „Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa”.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x