Grodziski Słowak stawia na praktyczną naukę języka.

Nie wyblakły jeszcze wspomnienia tegorocznych wymian z włoską szkołą L.A. Muratori – San Carlo w Modenie, niemiecką szkołą Wilhelm von OranienSchule w Dillinburgu czy stażu do Beverley w East Yorkshire w Wielkiej Brytanii, a Grodziski „Słowak” po raz kolejny udowodnił jak ważna jest praktyczna nauka języka obcego.

Tym razem nauczycielki języka angielskiego Aneta Ochmańska i Katarzyna Holka z  LO im. J. Słowackiego  zorganizowały wymianę polsko-duńską z zaprzyjaźnioną szkołą Zealand Business College w Ringsted. Wymiany z ZBC mają miejsce w „Słowaku” już od 15 lat.  W  ich ramach realizowany był anglojęzyczny projekt edukacyjny “Cultural Perspectives”.

Duńska 30 osobowa grupa rozpoczęła swoją przygodę wycieczką do Krakowa, który urzekł ich pięknem architektury i niepowtarzalną atmosferą. W kolejnych dniach odwiedzili Wieliczkę i Oświęcim. Dnia 19.11.2019 przyjechali do Grodziska Wielkopolskiego by wspólnie z uczniami „Słowaka” rozpocząć prace nad projektem.

Podczas projektowej działalności uczniowie poznawali się nawzajem, spędzali razem wolny czas,  posługując się językiem angielskim. Jest to najlepsza metoda rozwijająca umiejętności językowe, a realna potrzeba komunikacji stanowi silny element motywacji. Uwieńczeniem prac projektowych były krótkie filmy, które przedstawiały różnice i podobieństwa kulturowe pomiędzy Polską a Danią.

Podczas pobytu w Grodzisku uczniowie spotkali się również ze starostą grodziskim Mariuszem Zgaińskim i odwiedzili lokalnego producenta oczyszczalni ścieków Haba.

W piątek 22 listopada 2019 roku ze łzami w oczach pożegnaliśmy nowych duńskich przyjaciół. Projekt  będzie kontynuowany w marcu 2020 roku, kiedy polscy uczniowie pojadą do duńskiej szkoły Zealand Business College w Ringsted.

źródło: LO Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.