Grodziski PaTPORT na Gali Finałowej w Warszawie

Grodziski PaTPORT na Gali Finałowej w Warszawie 1

Ponad 11 000 osób wzięło udział w Gali Finałowej z okazji X-lecia Przystanku PaT. Muzyka, śpiew, taniec, spektakle jednym słowem pasja opanowała Stadion Narodowy w Warszawie. Na tym jubileuszowym spotkaniu nie mogło zabraknąć naszej młodzieży z grodziskiego PaTPORTu.

Po wielu wspólnie przeżytych godzinach, grodziska młodzież wróciła szczęśliwa, cała i zdrowa. Wydarzenia na Stadionie Narodowym wprowadzały nas niejednokrotnie w zachwyt. Młodzieżowa społeczność PaT z Grodziska Wielkopolskiego spisała się po raz kolejny na medal. Jesteśmy przekonani, że warto było utworzyć grupę młodzieży, która z oddaniem i zaangażowaniem, wspólnie z grodziskimi policjantami chce w pełni realizować Policyjny Ogólnopolski Program Prewencyjny „Profilaktyka, a Ty”.

Punktualnie o godzinie 8:00 rano na przystanku autobusowym przed szkołami w Grodzisku Wielkopolskim zameldowała się młodzież z Grodziskiego PaTPORTu, która po sukcesie spektaklowym otrzymała niepowtarzalną możliwość wyjazdu i bezpośredniego udziału w 10 jubileuszowym „Przystanku PaT” w Warszawie. Grupę przed wyjazdem pożegnał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego pan Henryk Szymański, który obdarował uczestników przeróżnymi smakołykami, aby umiliły wszystkim czas spędzony w podróży. Do burmistrza dołączyli również pan Dariusz Szumiński – prezes Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat Grodziski” oraz sierż. sztab. Sebastian Kahla – kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego grodziskiej policji. Obaj panowie również zadbali o słodkości dla odjeżdżającej młodzieży. Rodzice Maksyma Małasa zaś zadbali o napoje.

Wszyscy po zajęciu miejsc wyruszyli do Warszawy. Na miejscu skromny obiad i zajęcie miejsc na sektorze D 6 na Stadionie Narodowym. Po środku Stadionu wielka scena, a na niej centrum Przystanku Pat z prowadzącym na czele i jednocześnie twórcą programu PaT – inspektorem Grzegorzem Jachem z Komendy Głównej Policji w Warszawie. Młodzież z Grodziskiego Patportu bawiła się rewelacyjnie, obyło się bez zbędnych incydentów, a zmęczenie w drodze powrotnej było odczuwalne, ale i nieodłączne od uśmiechów pojawiających się na ich twarzy. Największe wrażenie na młodzieży zrobiło właśnie otwarcie Przystanku, Laserowy Pokaz 10 Przystanku PaT, koncert Grzegorza Hyżego oraz innych zespołów będących na tych jubileuszowych obchodach.

To był 10 jubileuszowy przystanek PaT w Polsce, ale pierwszy przystanek dla naszej młodzieży. Z opinii jaką wyrazili wynika, że z pewnością nie ostatni. Dzięki przychylności Starosty Powiatu Grodziskiego, Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego oraz Burmistrza Wielichowa młodzież wyjechała autokarem z Grodziska do Warszawy. Wszyscy byliśmy ubrani w jednakowe koszulki co pozwalało świetnie odnajdywać się w tłumie. Serdecznie pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy wsparli nasz wyjazd, ukochanym rodzicom, naszym paniom opiekunkom oraz kierownictwu grodziskiej policji, jak i przedstawicielom samorządów powiatu grodziskiego. Grodziska młodzież z pewnością potrafi wszelkie dobro docenić i tym samym je odwdzięczyć.

Wspomnienia przywieźliśmy do Grodziska Wielkopolskiego i już planujemy dalszą przyszłość. Za rok kolejny przystanek, choć jeszcze nie wiemy gdzie. Wiemy jedno – z pewnością chętnych brakować nie będzie.

Kamil Sikorski

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x