Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Grodziski Alert Smogowy

W Urzędzie Miejskim w Grodzisku Wielkopolskim zawiązała się międzywydziałowa grupa, której celem jest opracowanie i wdrożenie skutecznych działań antysmogowych. Jej celem jest poprawa jakości powietrza w gminie Grodzisk Wielkopolski.

Wszyscy mamy dość trucia gryzącym dymem z kominów, nieczystego powietrza i nieustannych alertów ostrzegających przed wychodzeniem z domu. Choć wiemy, jak uciążliwy i niebezpieczny jest smog, wielu z nas nie ma świadomości co tak naprawdę przyczynia się do jego powstawania. Efektem tego są kominy domostw ziejące duszącym dymem.
To smutne, że pomimo podejmowanych dotąd działań profilaktycznych i edukacyjnych, nawzajem się podtruwamy. Istotnym jest właśnie fakt, że skutki niewłaściwych postaw części mieszkańców naszego miasta ponosimy wszyscy. I nie jest to wydumany problem. Alergie, astma, kaszel, a także choroby nowotworowe, to smutne rezultaty działań tych, którzy nie zważając na nasze wspólne dobro palą w piecach byle czym.

Dlatego, w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Wielkopolskim zawiązała się międzywydziałowa grupa, której celem jest opracowanie i wdrożenie skutecznych działań antysmogowych. Do współpracy zaproszono również młodzież grodziskich szkół średnich. Zakładamy, że krąg osób współpracujących będzie się poszerzał.

Pierwsza grupa działań będzie miała charakter informacyjno-edukacyjno-uświadamiający. Będą one kierowane do różnych grup społecznych i wiekowych, za pomocą różnych środków i kanałów komunikacyjnych.
Nasze działania będą stopniowo wdrażane, a ich efekty monitorowane pod kątem skuteczności. Cel jest jeden – poprawa jakości powietrza w gminie Grodzisk Wielkopolski.

-poinformował UM w Grodzisku Wielkopolskim

Źródło: UM w Grodzisku Wlkp.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24