Grodziski Alert Smogowy. Trwają kontrole

Grodziski Alert Smogowy trwa. Przeprowadzono kolejne kontrole spalania. Rozpoczął się sezon grzewczy i powrócił problem złej jakości powietrza.

Dlatego też, podejmując w ramach działań antysmogowych, realizując przy tym zapisy Programu ochrony powietrza dla województwa wielkopolskiego oraz „uchwały antysmogowej”, pracownicy Wydziału ds Wsi i Ochrony Środowiska wraz policjantami Powiatowej Komendy Policji w Grodzisku Wielkopolskim rozpoczęli kontrole kotłowni w zakresie spalania odpadów i paliw zabronionych do stosowania.

Dotychczas, przeprowadzono kontrole na ulicach: Kolejowej, Nowy Świat, Nowotomyskiej, Wawrzyniaka, Jabłoniowej Majkowskich, Ks. Cz.Tuszyńskiego, Kościelnej, na Starym Rynku, ul. Mickiewicza, Zdrojowej oraz w Czarnej Wsi i Kąkolewie.

W trzech przypadkach stwierdzono w miejscach składowania opału elementy mebli. Nakazano właścicielom nieruchomości pozbycie się ich zgodnie z regulaminem czystości i porządku oraz zapowiedziano rekontrole. 

W sezonie grzewczym 2016/2017, przeprowadzono ponad 160 kontroli.
Informujemy, że kontrole będą przeprowadzane systematycznie na terenie miasta i gminy podczas całego okresu grzewczego. 

Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim prosi mieszkańców o umożliwienie dostępu do kotłowni i przeprowadzenia kontroli.
Zgodnie z art. 379 Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska, upoważnieni pracownicy Urzędu, wykonując kontrolę, uprawnieni są do wstępu na teren nieruchomości w godzinach od 6.00. do 22.00.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *