Press "Enter" to skip to content
Zespół regionalistów pracujących nad kalendarzem

„Grodziska kartka z kalendarza”- kolejny pomysł grodziskich regionalistów

„Grodziska kartka z kalendarza” to  kolejny projekt , który w ramach zadania publicznego z Gminą Grodzisk Wielkopolski zamierza zrealizować grupa grodziskich regionalistów.

Jego celem jest przeprowadzenie kompleksowego i chronologicznego opracowania najważniejszych wydarzeń w naszym mieście, które posłuży do stworzenia kalendarzy tradycyjnych i elektronicznych. Ponadto przygotowane w ten sposób materiały posłużą w przyszłości do opracowania i publikacji kalendarium Grodziska Wielkopolskiego, wyjaśnia Dariusz Matuszewski.

„Grodziska kartka z kalendarza” to niewątpliwie nowatorski i ambitny projekt, który wymaga dużo pracy, uważa Dariusz Matuszewski, który zdradza także trochę szczegółów przeprowadzenia projektu:

W pierwszym etapie muszą zebrać i opracować materiały w oparciu o różne źródła. To bardzo trudne zadanie, zwłaszcza obejmujące badanie różnych archiwów – w tym archiwów parafialnych. Prawdziwym wyzwaniem będzie przeglądanie ogromnych zasobów prasowych i portali internetowych. To zadanie dla wielu osób, dlatego powstał zespół redakcyjny w składzie Andrzej Chróst, Jędrzej Czechowski, Dariusz Matuszewski i Sebastian Tuliński. Regionaliści liczą również na tradycyjną pomoc Towarzystwa Miłośników Ziemi Grodziskiej i Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Grätz”.

Wszystkie działania i propozycje będą również zamieszczane na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. W celu popularyzacji tej idei będą organizowane konkursy, w tym otwarty konkurs plastyczny na „Rodzinną Kartkę z kalendarza”. Efekt wydarzenia zostanie pokazany na plenerowej wystawie, którą inicjatorzy zorganizują wczesną jesienią.

Na realizację projektu nieformalna grupa otrzymała 8500 PLN dofinansowania z budżetu gminy Grodzisk Wielkopolski. Jak informuje Marta Gajdzińska z grodziskiego Urzędu Miejskiego środki te pochodzą z konkursu Grodziska Inicjatywa Lokalna.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze