Z Grodziska do finału Miss Polski 2017

Zuzanna Słaboszewska to 21-letnia mieszkanka Grodziska Wielkopolskiego, która dotarła do finału ogólnopolskiego konkursu piękności. 3 grudnia  zobaczymy ją w telewizji Polsat podczas gali finałowej Miss Polski 2017 transmitowanej z Krynicy.

Będzie tam jedyną Wielkopolanką w gronie 24 kandydatek do korony najpiękniejszej.

Udało nam się z nią porozmawiać i dowiedzieć, czym jest dla niej udział w tym konkursie.

Biżuteria dla kobiet - zobacz na Ceneo
Zuzanna Słaboszewska

Skąd w ogóle pomysł wzięcia udziału w konkursie?

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia na casting do konkursu regionalnego Wielkopolska Miss. Pamiętam, że zachęciła mnie koleżanka, z którą pracuję jako hostessa. Potraktowałam to jako zabawę i nadal tak to traktuję. Jest to dla mnie przygoda. W konkursie regionalnym zostałam III Wicemiss i Miss Internautów. To otworzyło przede mną możliwość zgłoszenia się do castingu w konkursie Miss Polski i się udało 😊

Wierzyłaś w sukces?

Nigdy nie wybiegałam do przodu Nie dążyłam za wszelka cenę do tego, aby zająć jakieś miejsce, ale tak jak wcześniej mówiłam, traktowałam to jak zabawę.

W finale samotnie reprezentujesz Wielkopolskę…

Tak. W półfinale była nas dwójka, a teraz rzeczywiście z Wielkopolski jestem sama.

Czy pojawiły się już jakieś propozycje z agencji modelek po takim konkursie lub propozycje ze świata reklamy?

Na razie nie. Co prawda takie konkursy są powiązane z agencjami modelek, ale nie każda dziewczyna spełnia oczekiwania tych firm.  Niekoniecznie kandydatka na miss musi być modelką. Show biznes rządzi się swoimi prawami.

Czy z takiego konkursu można trafić do konkursu Miss Świata?

Podejrzewam, że tak. Na świecie jest wiele takich konkursów. Prawdopodobnie tak jak w przypadku Miss Polski jest szereg eliminacji i nie jest powiedziane, że dziewczyna, która do takich eliminacji przystąpi dostanie się do konkursu głównego. Stoi za tym pewnie wiele rozmaitych umów między agencjami itd. W tym roku przykładowo Polskę reprezentuje nie miss z 2016, ale z 2015.

Czym się zajmujesz na co dzień?

Obecnie studiuję Zarządzanie Inżynierią Produkcji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Czyli kompletnie coś innego. Nie związanego ze światem konkursów miss, modelingu, reklamy…

Dokładnie. To są dwie oddzielne sprawy.

Co oprócz przygody daje wzięcie udziału w takim konkursie?

Podam przykład z własnego doświadczenia. Pracując jako hostessa zgłaszam się do pracy dla różnych zleceniodawców. Dzięki takiemu konkursowi robię się bardziej rozpoznawalna w otoczeniu i to w takiej pracy pomaga.

Zachęciłabyś inne dziewczyny do wzięcia udziału w takiej przygodzie?

Tak. Nie żałuję tej decyzji. Bardzo wiele mi to dało. Okazuje się, że oprócz tego, że jest to fajna przygoda można się też sporo nauczyć, jak choćby wystąpień publicznych, zachowania przed kamerą, nabrać więcej pewności siebie i w ogóle takiego obycia w nowych sytuacjach w gronie nowych ludzi. To są bardzo praktyczne umiejętności, które można wykorzystać na przykład w rozmowie kwalifikacyjnej do pracy.

Wyjście na scenę i występ w ogólnopolskiej telewizji podczas zbliżającego się finału na pewno wymaga wiele odwagi i przygotowania.

To jest jedna wielka niewiadoma na obecnym etapie. Zapewne odbędzie się jakieś zgrupowanie. Zakładam że na około 10 dni przed finałem będziemy ćwiczyć choreografię. Na temat pytań, z którymi się zetkniemy nic nie wiadomo. Musimy być ogólnie przygotowane.

A czy to nie jest tak, że widownia będzie się bardziej skupiać na choreografii niż wypowiedziach?

Oj nie wiem😊 W takim stresie można strzelić jakąś gafę, która na pewno nie przejdzie niezauważona.

Nawiązałaś jakieś znajomości, może przyjaźnie dzięki udziałowi w konkursie regionalnym?

Tak. Poznałam naprawdę fajne koleżanki na konkursie. Z wieloma pracuję, wychodzimy razem, spotykamy się. Na szczeblu konkursu krajowego też panują koleżeńskie relacje, ale z racji dzielącej nas odległości nie widujemy się zbyt często.

Odchodząc trochę od konkursu. Możesz opowiedzieć o swoich pasjach, zainteresowaniach, upodobaniach?

Z pewnością podróże. Staram się korzystać z każdej okazji, aby odwiedzać ciekawe miejsca. W tym roku odwiedziłam Barcelonę, pracowałam w Anglii. Po liceum pracowałam w Hiszpanii i zwiedzałam ten kraj. Jeśli chodzi o kino to raczej coś lekkiego – może komedie, a z książek to ostatnio mikroekonomia – na studiach 😊

Jak do Twojego udziału w konkursach miss podchodzą najbliżsi?

Na początkowym etapie rodzice podchodzili z rezerwą, bo te konkursy cieszą się niekiedy złą sławą. W tym miejscu chciałabym absolutnie zaprzeczyć. Nie mam nikomu nic do zarzucenia. Fajna przygoda, atrakcyjne nagrody, pełna przejrzystość, profesjonalizm i szacunek. Rodzice trochę się obawiali na początku, ale kiedy później podczas finału zdobyłam tytuł Miss Internautów – dzielili ze mną szczęście. Kibicuje mi cała rodzina.

Nasza redakcja także kibicuje i zachęca do głosowania na Zuzannę, jedyną kandydatkę z Wielkopolski, która wystąpi z numerem 15, oby szczęśliwym. Do zobaczenia w Polsacie 3 grudnia 2017 r.

 

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24

Polub PGO24 na Facebooku, aby być na bieżąco!