Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Grodzisk: Zatrzymany sprawca napadu

Grodzisk: Policjanci na terenie miasta zatrzymali 20 latka, który sylwestrowe popołudnie używając gazu pieprzowego napadł na mężczyznę chcąc mu zabrać torbę z zawartością pieniędzy w kwocie kilku tysięcy złotych. Za usiłowanie rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia.

W sylwestrowe popołudnie o godz. 18.00 grodziscy policjanci powiadomieni zostali przez mieszkańca Grodziska Wlkp. o napadzie na jego osobę. Zdarzenie miało miejsce na jednej z klatek schodowych na grodziskim osiedlu. Napastnik wykorzystując panujący zmrok oraz brak osób postronnych przyczaił się w altance na klatce schodowej jednego z bloków. Po wejściu do niej mieszkańca tego osiedla z założoną na głowie kominiarką oraz kapturem zaatakował mężczyznę używając gazu pieprzowego. Mężczyzna nie zląkł się tej sytuacji i zaczął szarpać się z napastnikiem, który widząc że sobie nie poradzi oddalił się. Zawiadamiający pobiegł za nim lecz działający gaz uniemożliwił mu dalszy pościg. W rozmowie z policjantami powiedział, że napastnikowi z całą pewnością chodziło o torbę, w której posiadał dokumenty oraz pieniądze z utargu w kwocie kilku tysięcy złotych.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą zebrali i zabezpieczyli wszystkie ślady mające związek z tym zdarzeniem. Zgromadzony materiał śledczy, wnikliwa oraz żmudna praca kryminalnych w powyższej sprawie pozwoliła na wytypowanie osoby mogącej mieć związek z napadem. Zadanie było o tyle trudniejsze, że sprawca napadu miał założoną kominiarkę, a policjanci pracujący przy sprawie mogli się tylko opierać na informacjach uzyskanych od samego pokrzywdzonego.

W dniu 07.01.br w godzinach popołudniowych po zebraniu wszelkich dowodów w sprawie, grodziscy policjanci zatrzymali 20 letniego mieszkańca Grodziska Wlkp. Mężczyzna w dniu dzisiejszym 09.01.br. usłyszał zarzut usiłowania rozboju.

Po zatrzymaniu okazało się, że 20 latek w przeszłości był już notowany przez grodziskich policjantów za przestępstwo przeciwko mieniu. Za usiłowanie rozboju grozi mu teraz surowa kara nawet do 12 lat więzienia. Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. prowadzi Wydział Kryminalny KPP Grodzisk Wlkp.

Policja Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24