Grodzisk Wlkp. – wybory 2018

W wyborach do Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim gmina podzielona jest na piętnaście okręgów wyborczych, w których łącznie jest do zdobycia 15 mandatów. Ubiega się o nie 36 osób. Listy zarejestrowały cztery komitety wyborcze.

Z posiadanych przez nas informacji wynika, że będzie dwóch kandydatów na burmistrza Grodziska Wielkopolskiego: Piotr HOJAN z KWW Grodziska Inicjatywa Społeczna i Jerzy PIĘTA z KWW Miłośników Ziemi Grodziskiej.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 r.

Informacje o kandydatach startujących w poszczególnych okręgach można uzyskać klikając numer okręgu w poniższej tabeli.

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
Nr 15 GRĄBLEWO, KUROWO, SŁOCIN 1 1 085 3 3
Nr 14 BIAŁA WIEŚ, CHRUSTOWO, KOBYLNIKI, MŁYNIEWO, LASÓWKI, SWORZYCE, ZDRÓJ 1 1 063 3 3
Nr 13 BORZYSŁAW, LULIN, PTASZKOWO, SNOWIDOWO, WOŹNIKI 1 1 027 2 2
Nr 12 ALBERTOWSKO, CZARNA WIEŚ, KĄKOLEWO, ROJEWO 1 873 4 4
Nr 11 3 MAJA, GARBARY, KOLEJOWA, KRĘTA, MOSSEGO, PARKOWA, PLAC POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH, PLAC ŚWIĘTEJ ANNY, POLNA , PÓŁWIEJSKA, PRZEMYSŁOWA, SZEROKA, WAWRZYNIAKA, WIĘZIENNA, ZIELONA, ŻWIRKI I WIGURY, ŻWIROWA, ŻYDOWSKA 1 913 2 2
Nr 10 BERNARDA, BOCZNA, GOŁĘBIA, KASZTANOWA, KOŚCIAŃSKA, KOŚCIELNA, KRÓTKA, KRZYWA, KSIĘDZA TUSZYŃSKIEGO, MICKIEWICZA, OGRODOWA, O. JÓZEFA MARIA BOCHEŃSKIEGO, POZNAŃSKA, PRZYKOP, RAKONIEWICKA, RATUSZOWA, SADOWA, STARY RYNEK 1 983 2 2
Nr 9 DOLNA, FABRYCZNA, GNIŃSKA, GORZELNIANA, GÓRNA, KOBYLNICKA, KOŃCOWA, ŁAWY, MAGAZYNOWA , MOKRA, NOWA, OSIEDLE PIASKI, PIASKOWA, PROSTA, SKŁADOWA, SPEDYCYJNA, STRUMYKOWA, ŚRODKOWA, TOWAROWA, WIELICHOWSKA, WYPOCZYNKOWA, ZIELONOGÓRSKA 1 1 127 2 2
Nr 8 DRZYMAŁY, ŁAMANA, ŁĄKOWA, MAJKOWSKICH, SŁOMIŃSKIEGO, SŁOWACKIEGO, ZBĄSZYŃSKA 1 1 042 2 2
Nr 7 ALEJA MAGNOLIOWA, CZEREŚNIOWA, EUROPEJSKA, GŁOGOWSKA, GRANICZNA, JABŁONIOWA, KĄKOLEWSKA, MORELOWA, ORZECHOWA, SŁONECZNA, ŚLIWKOWA, WIATRAKOWA, WIŚNIOWA 1 1 067 2 2
Nr 6 OSIEDLE WOJSKA POLSKIEGO OD 17 DO KOŃCA 1 1 113 2 2
Nr 5 OSIEDLE WOJSKA POLSKIEGIO 1 – 16 1 961 3 3
Nr 4 BŁOTNA, BUKOWSKA, CMENTARNA, LEŚNA , MIKOŁAJCZYKA, MŁYŃSKA, NOWOTOMYSKA, ROLNA, SŁOCIŃSKA, SZUBIANKI, WESOŁA, WINNA, WSPÓLNA, ZDROJOWA 1 1 104 2 2
Nr 3 1 MAJA, DZIAŁKOWA, JAŁOWCOWA, KILIŃSKIEGO, KWIATOWA, NOWE OSIEDLE, NOWY ŚWIAT, ROBOTNICZA , SIENKIEWICZA, SOSNOWA, STRZELECKA, ŚWIERKOWA, WARYŃSKIEGO, WIERZBOWA 1 854 2 2
Nr 2 CHOPINA, KRASZEWSKIEGO, POWSTAŃCÓW CHOCIESZYŃSKICH , STASZICA, SZKOLNA 1 1 042 3 3
Nr 1 11 LISTOPADA, 15 SIERPNIA, 15 LIPCA, 27 GRUDNIA, ALEJA 18 – LATKÓW, ATLETYCZNA, GRODZISKICH KOSYNIERÓW, HOKEJOWA, KAJAKOWA, KUSOCIŃSKIEGO, ŁYŻWIARSKA, MALINOWSKIEGO, NARCIARSKA, NOWACZYKA, OLIMPIJSKA, PIŁKARSKA, SŁOWIAŃSKA, SPOKOJNA, SPORTOWA, TENISOWA, WIOŚLARSKA, ZBOŻOWA, ŻEGLARSKA 1 1 129 2 2
Podsumowanie 15 15 383 36 36

Informacja na temat wyborów do Rady Powiatu Grodziskiego

Do Rady Powiatu Grodziskiego wybieranych jest 17 radnych w trzech okręgach. Gmina Grodzisk Wielkopolski stanowi w całości okręg nr 1. O 7 mandatów w tym okręgu ubiegają się 52 osoby z siedmiu komitetów wyborczych:

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 MINKOWSKI Adam Stanisław 50 Grodzisk Wielkopolski
2 BANNACH Ewa 58 Grodzisk Wielkopolski
3 PAWŁOWSKI Aleksander Michał 58 Czarna Wieś
4 MĄDRY Mirosław 48 Grodzisk Wielkopolski
5 GNUS Maria Jolanta 58 Grodzisk Wielkopolski
6 PIOTROWSKI Marian 62 Grodzisk Wielkopolski
7 HOFFMAN Anna 56 Grodzisk Wielkopolski
8 PANKOWSKA-GABREK Iwona Izabela 43 Grodzisk Wielkopolski
9 JOHN Piotr 55 Grodzisk Wielkopolski
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA POWIATU
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 CZETOWICZ Jarosław 51 Grodzisk Wielkopolski
2 FRĄCKOWIAK Danuta 64 Grodzisk Wielkopolski
3 PIECHOCKA Maria Jolanta 66 Grodzisk Wielkopolski
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 BARTKOWIAK Sabina 64 Grodzisk Wielkopolski
2 HOJAN Łukasz Gerard 31 Grodzisk Wielkopolski
3 BŁAŻEJCZAK Roman 54 Rakoniewice
4 PAZGRAT Paula Luiza 32 Borzysław
5 SOCHA Zbigniew Marian 63 Grodzisk Wielkopolski
6 LISIEWICZ Maria Bogumiła 58 Grodzisk Wielkopolski
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU GRODZISKIEGO
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 SKRZYPCZAK Sebastian Jerzy 43 Grodzisk Wielkopolski
2 KŁAK Katarzyna 49 Grodzisk Wielkopolski
3 KLAPA Bożena 57 Grodzisk Wielkopolski
4 BARTKOWIAK Piotr 42 Grodzisk Wielkopolski
5 NOWINKA Mirosława 60 Grodzisk Wielkopolski
6 KLAPA Jerzy 64 Grodzisk Wielkopolski
7 STOPA Agnieszka Aleksandra 62 Grodzisk Wielkopolski
8 SOCHA Wanda Teresa 69 Grodzisk Wielkopolski
9 WOJTYSIAK Paweł 37 Grodzisk Wielkopolski
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 KANDULSKI Piotr Sylwester 50 Grodzisk Wielkopolski
2 STASIŁOWICZ Piotr 49 Grodzisk Wielkopolski
3 TWARDOWSKA Hanna Maria 43 Grodzisk Wielkopolski
4 SKRZYPCZAK Anna Katarzyna 38 Grodzisk Wielkopolski
5 RZANNY Tomasz 61 Grodzisk Wielkopolski
6 BOCH Beata Teresa 45 Grodzisk Wielkopolski
7 MAJEWSKI Piotr Krzysztof 62 Grodzisk Wielkopolski
8 WĘGRZYNOWSKA Maria Jolanta 67 Grodzisk Wielkopolski
9 KACZMAREK Ryszard 68 Grodzisk Wielkopolski
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO LUDOWE
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 BALCEREK Ryszard Franciszek 65 Grodzisk Wielkopolski
2 ADAMCZAK Barbara Mirosława 57 Kąkolewo
3 BOROWIAK Przemysław Paweł 24 Grodzisk Wielkopolski
4 KRAJEWSKA Jadwiga 58 BIała Wieś
5 KRYGER Grażyna Maria 62 Grodzisk Wielkopolski
6 WOJCIECHOWSKI Marek 55 Grodzisk Wielkopolski
7 TULINSKA Patrycja Maria 42 Grodzisk Wielkopolski
8 RATAJCZAK Regina Maria 72 Grodzisk Wielkopolski
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 STASIK Kamil Hubert 21 Kąkolewo
2 JAŚKOWIAK Andrzej 67 Grodzisk Wielkopolski
3 VERHOEVEN Krzysztof Tadeusz 35 Lasówki
4 GAMROWSKA Renata Ewa 54 Grodzisk Wielkopolski
5 PRZYBYLSKI Grzegorz 18 Grodzisk Wielkopolski
6 KONIECZNA Natalia 20 Grodzisk Wielkopolski
7 KACZMAREK Barbara Małgorzata 48 Grodzisk Wielkopolski
8 WYRWAŁ Elżbieta 61 Grodzisk Wielkopolski

Informacje wg kolejności na stronie: https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/300500/dist_council/1

Informacja o kandydatach do Rady Powiatu w pozostałych okręgach:

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/300500#general_committee_stat

Wybory do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego okręg nr 6

Okręg Nazwa rady Liczba
Wyborców Mandatów Komitetów które zarejestrowały listy Kandydatów ze wszystkich list
6 Sejmik Województwa Wielkopolskiego 468482 7 10 72

Listy kandydatów

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 NOWACKI Konrad 36 Zduny
2 KONAT Barbara 34 Poznań
3 CHLASTAWA Dominik Błażej 52 Poznań
4 KONARZEWSKA-MICHALAK Ewa Anna 42 Września
5 BURAS Wojciech 34 Poznań
KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 BĄKOWSKA Anita Stanisława 39 Krotoszyn
2 BRYŁKA Weronika 20 Kobylata
3 POMPAŁA Adam Ignacy 55 Poznań
4 HUBERT Gabryela 61 Krotoszyn
5 FRYDRYCH Adam 20 Krzykosy
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 SOWA Marek Jan 66 Leszno
2 BŁASZCZYK Krzysztof Jakub 59 Obra
3 STRABURZYŃSKI Feliks 56 Opalenica
4 JĘCZ Andrzej 59 Łagowo
5 NAWROT Joanna 27 Włoszakowice
6 ANDRZEJEWSKA Teresa Małgorzata 65 Krobia
7 SMOTRYŚ Małgorzata Beata 45 Przyłęk
8 PRZYBYLSKA Joanna Paulina 33 Leszno
9 WIERZCHOWIECKI Jerzy Stanisław 52 Puszczykowo
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 SZALCZYK Zofia Barbara 69 Poznań
2 CHUDY Kazimierz 72 Pakosław
3 KRÓL-TRĄBKA Joanna 39 Krotoszyn
4 NAPIERAŁA Ryszard 58 Opalenica
5 WAWRZYNIAK Jarosław Maciej 49 Leszno
6 PAWLAK Marcin 37 Gostyń
7 GÓRNY Bartłomiej Wojciech 44 Bucz
8 MIXTACKA Wiesława Dorota 69 Leszno
9 POTOCKA-MIŚ Ewa Katarzyna 37 Brońsko
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 SZCZEPAŃSKI Wiesław Andrzej 58 Leszno
2 JAGODZIŃSKA Elżbieta 46 Jutrosin
3 ŻAK Tadeusz Włodzimierz 70 Krotoszyn
4 SUPEŁO-DOLATA Violetta Katarzyna 51 Nowy Tomyśl
5 WIECZOREK-DUBSKA Katarzyna 48 Kościan
6 PIASKOWSKA Małgorzata Maria 63 Grodzisk Wielkopolski
7 STACHOWIAK Arkadiusz 38 Gostyń
8 MARSZAŁEK Krystyna 70 Leszno
9 CUKIER Adam Roman 67 Stara Tuchorza
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 PANOWICZ Ewa Maria 45 Gronówko
2 WIŚNIEWSKI Maciej Medard 42 Leszno
3 SZYMAŃSKI Henryk 70 Grodzisk Wielkopolski
4 POSPIESZYŃSKI Andrzej Jan 60 Gostyń
5 WIECZOREK Ewelina Maria 33 Nowy Tomyśl
6 BEBA Jan 29 Wilanowo
7 SZEWCZYK Włodzimierz 59 Krotoszyn
8 IWASIEWICZ Alicja 58 Zbąszyń
9 SUCHANECKA Anna 37 Dębno Polskie
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 WAJNERT Łukasz 38 Krobia
2 KOCHAŃSKA Julia Anna 29 Przybyszewo
3 KRZYKAŁA Sebastian Robert 26 Krotoszyn
4 SĄSIADEK Bogna 55 Przybyszewo
5 MORGIEL Marta 24 Krotoszyn
6 KSIĄŻKIEWICZ Hubert 48 Leszno
7 DUDA Grzegorz Józef 65 Miejska Górka
KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 BERGMANN Ewa Anna 44 Konary
2 STACHOWIAK Jan Leszek 55 Zakrzewo
3 STATUCKA Lidia Anna 54 Chrzypsko Wielkie
4 WAŚCIŃSKI Leszek 49 Nad Stawem
5 BRODA Stefan Józef 69 Skoraszewice
6 KĘDZIA Karol 45 Woszczkowo
7 JÓZWOWIAK Elżbieta 56 Nowe
8 ANDRZEJEWSKA Maria Zofia 58 Łaziska
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 FIEBICH Mikołaj 26 Poniec
2 BRAJER Artur Łukasz 25 Krotoszyn
3 MAŃKO Sławomir 27 Drobnin
4 KACZMAREK Karolina 20 Leszno
5 SKROBAŁA Małgorzata 53 Osieczna
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 RĘKOSIEWICZ Teresa Stanisława 64 Leszno
2 BOGACKA-GANCARCZYK Barbara Bożena 61 Miejska Górka
3 SMOCZYK Jarosław Jacek 54 Kiełczewo
4 TOMCZAK Renata 19 Leszno
5 KRYJOM Sławomir Marcin 38 Leszno
6 LICHAJ Michał Jerzy 66 Leszno

Informacja o kandydatach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego:

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/300000#geo_committee_stat

Szwarc Wielichowo

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja PGO24 na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.PGO24

Polub PGO24 na Facebooku, aby być na bieżąco!