Press "Enter" to skip to content

Grodzisk Wlkp.: W niedzielę wiec poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej

W niedzielę o godz. 18.00 na grodziskim Starym Rynku odbędzie się wiec poparcia dla członkowska Polski w Unii Europejskiej. Protest ma związek z decyzją TK kierowanego przez Julię Przyłębską, podważającego członkostwo i otwierającego drogę do wyjścia Polski z Unii.

Zapraszam wszystkich samorządowców z powiatu, przedstawicieli organizacji społecznych, partii politycznych i wszystkich ludzi, którym na sercu leży pozostanie Polski w strukturach zachodniej cywilizacji…

– przekazał telefonicznie Jarosław Czetowicz, organizator wiecu.

            Trybunał zdecydował na wniosek premiera Morawieckiego, że niektóre zapisy Konstytucji stoją ponad zapisami traktatowymi, na mocy których Polska jest członkiem UE. Podważyło to m.in zasady traktatu lizbońskiego, który negocjował i podpisał prezydent Lech Kaczyński, a Sejm ratyfikował.

            Decyzję przegłosowało m.in dwóch sędziów (tzw. dublerzy) TK wybranych przez rządzących z naruszeniem Konstytucji RP. To stało się jedną z przyczyn późniejszych decyzji europejskiego trybunału TSUE o „niepraworządności”. Dwóch sędziów TK było odrębnego zdania, uznając, że traktat nie stoi w sprzeczności z zapisami Konstytucji.

A2M

3.2 5 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze