Czy wyobraźcie sobie, że amerykański Senat przegłosowuje prawo likwidujące telewizję CNN lub FoxNews? Albo brytyjska Izba Gmin telewizję BBC? – dywagował użytkownik Twittera.

To reakcja po przegłosowaniu przez Sejm ustawy mającej na celu de facto likwidację niezależnego od władzy medium jakim jest stacja TVN, własność Discovery. Tzw. Lex TVN ma zmusić amerykańskiego właściciela do sprzedaży udziałów pod pozorem uporządkowania systemu własnościowego.

           

Takie działania nie są przejawem demokratycznego dyskursu politycznego. Niszczą system polityczny. Właśnie przeciwko temu w najbliższą niedzielę o godz. 19.00 na Starym Rynku odbędzie się kolejna manifestacja w obronie wolności słowa, wolności gospodarczej i przeciw niszczeniu sojuszniczych więzów z demokratycznym zachodem i UE.

            Mamy się spotkać wszyscy o jednej godzinie w całej Polsce, o 19.00… – zapowiada Jarosław Czetowicz, współorganizator spotkania. 

Zarząd TVN Discovery wydał wczoraj oświadczenie.

W Sejmie doszło do bezprecedensowego zamachu na wolne media. To działanie wymierzone w największego i najważniejszego polskiego sojusznika, bo to na Stanach Zjednoczonych opiera się polskie bezpieczeństwo i duża część polskiej gospodarki. TVN Grupa Discovery i Discovery Inc. są zdeterminowane do obrony swoich inwestycji w Polsce i użyją wszystkich środków prawnych, by misja naszych mediów w Polsce była kontynuowana. Ufamy, że Prezydent Andrzej Duda zawetuje Lex TVN, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami.

-przekazał

A2M

5 2 głosów
Ocena artykułu


Telewizory do kupienia

"PGO24 Portal Grodziska i okolic - lokalny serwis informacyjny działający od 2010 w powiecie grodziskim (wielkopolskie).

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze