Grodzisk Wlkp. – w lutym 2015 r. “Festiwal Zawodów”

Grodzisk Wlkp. - w lutym 2015 r. "Festiwal Zawodów" 1

Festiwal Zawodów w Grodzisku Wielkopolskim to projekt Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej realizowany pod patronatem Starostwa Powiatu Grodziskiego. Swym zamysłem wpisuje się w budowę regionalnego systemu orientacji zawodowej w Wielkopolsce.

Główne cele oraz założenia projektu skupiają się wokół promocji kształcenia zawodowego oraz kompleksowego wsparcia uczniów klas III gimnazjum i liceum oraz absolwentów szkół średnich. Mamy na celu podniesienie wśród uczniów kompetencji dotyczących wyboru ścieżki kształcenia oraz planowania rozwoju zawodowego zgodnie z ich predyspozycjami.  Kształcenie zawodowe umożliwia start w dorosłe życie, a także daje możliwość dalszego pogłębiania wiedzy na wybranych uczelniach wyższych, dlatego ideą festiwalu było również dopasowanie programu edukacji zawodowej do potrzeb lokalnego rynku pracy.

Trwałą podbudową dla Festiwalu Zawodów w Grodzisku Wielkopolskim jest całoroczna nieustająca i systematyczna praca nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz nauczycieli, pełniących funkcję doradców zawodowych. Esencją jest oczywiście coroczny Festiwal Zawodów, podczas którego młodzież ma szansę poznać ofertę kształcenia, rozpoznać możliwości zatrudnienia oraz bezpośrednio przyjrzeć się technice i specyfice proponowanych zawodów.

„Doradztwo zawodowe to cykl działań, których celem jest przygotowanie uczniów gimnazjów do podejmowania właściwych decyzji dotyczących dalszej edukacji w szkołach ponadgimnazjalnych oraz po ich zakończeniu – mówi doradca zawodowy ZSP w Grodzisku pani Magdalena Ambrozik. Współczesność to ciągłe zmiany, zadaniem szkoły powinno więc być przygotowanie uczniów do dorosłości, nie tylko pod względem wiedzy, ale również stworzenie możliwości do rozwoju umiejętności, które pomogą im w odnalezieniu się w tak dynamicznej rzeczywistości. Podstawę rozwoju umiejętności powinna stanowić natomiast rzetelnie prowadzona preorientacja zawodowa”. Bardzo ważne, aby edukację zawodową rozpoczynać wcześnie dlatego proszę się nie dziwić , że będą widoczne podczas naszego festiwalu grupy przedszkolne oraz grupy ze szkół podstawowych.

Zapraszamy w imieniu Pracodawców oraz całej społeczności szkolnej wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w Festiwalu Zawodów, który odbędzie się 11 lutego 2015 roku w Grodziskiej Hali Sportowej.

IMG_1250

Starostwo Powiatowe

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x