Press "Enter" to skip to content

Grodzisk Wlkp.: powiat założył szkołę specjalną przysposabiającą do pracy

Od 1 września 2023 roku w Grodzisku Wielkopolskim zacznie działać Szkoła Specjalna Przysposabiającą do Pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi o 3-letnim cyklu kształcenia.

Szkoła będzie miała swoją siedzibę w Grodzisku Wielkopolskim, przy ul. Żwirki i Wigury 2. Z dniem 1 września 2023 r. zostanie włączona do Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Akt założycielski został przyjęty uchwałą Rady Powiatu w dniu 29 czerwca 2021 roku. Powiat Grodziski będzie organem prowadzącym nowej szkoły.

Utworzenie z dniem 1 września 2023 r. Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi jest wyjściem naprzeciw zapotrzebowaniu i oczekiwaniom rodziców uczniów uczęszczających obecnie do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim jak również absolwentów innych ogólnodostępnych szkół podstawowych , którzy posiadają stosowne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

-czytamy w uzasadnieniu Uchwały

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy stworzy właściwe warunki edukacyjne dla młodzieży niepełnosprawnej. Priorytetowym celem jest pomoc w osiągnięciu maksymalnej niezależności w zakresie zaspokajania własnych potrzeb, zaradności w życiu codziennym oraz przygotowanie ich do pracy we własnym gospodarstwie domowym.

-dowiadujemy się z dalszej części dokumentu

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze