Press "Enter" to skip to content

Grodzisk Wlkp.: pocięte meble i okna miały być spalone

Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim zamieścił komunikat, w którym poinformował, że w trakcie kontroli nieruchomości na terenie Grodziska Wielkopolskiego, pracownicy urzędu znaleźli pocięte oraz przygotowane do cięcia meble, a także drewniane ramy okienne.

Prawdopodobnie miały one zostać spalone w piecu, a meble i okna to nie opał – to odpady, które należy zutylizować w określony sposób.

Właścicielowi nieruchomości nakazano pozbycie się ich zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminie w wyznaczonym terminie. Zapowiedziano też powtórną kontrolę przy udziale policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

-informuje urząd i przypomina, że kontrole są prowadzane na terenie miasta i gminy także poza sezonem grzewczym.

Prosimy mieszkańców o umożliwienie  dostępu do kotłowni i przeprowadzenia kontroli. Zgodnie z art. 379 Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska, upoważnieni pracownicy urzędu, wykonując kontrolę, uprawnieni są do wstępu na nieruchomość w godzinach od 6.00. do 22.00.

-czytamy w komunikacie

One Comment

  1. Kamil Kamil 2021-07-09

    Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd dla całego urzędu w Grodzisku z Burmistrzem na czele. Za Pana Szymańskiego takie coś nie miało by miejsca. Jakiś biedaczek nazorgował kilka klapek bo bogaty pewnie nie jest i radzi sobie chłop a tu taka akcja z policją i ogłoszeniem “sukcesu” w Urzędzie. Na rynek wieczorem strach wyjść bo pod żabką i bombonierką menele, zaplute chodnikiżygowiny i zbite butelki. Widzieliście rynki w Kościanie, Tomyślu czy Wolsztynie? Tam miło czysto i pięknie a u nas sukces Urzędu i policji nagłośniony w internecie bo ktoś klapki do spalenia sobie uszykował. Żenada…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.