Grodzisk Wlkp: kontrolujący stwierdzili obecność materiałów niedozwolonych

Pracownicy grodziskiego Urzędu Miejskiego przeprowadzili wczoraj po południu kolejne kontrole kotłowni i pomieszczeń do składowania opału na terenie miasta.

Kontrolujący na kilku posesjach stwierdzili  obecność materiałów niedozwolonych, w tym części starych mebli lakierowanych. Wydali w związku z tym nakaz dostarczenia odpadów w wyznaczonym czasie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Podczas kontroli, kolejne osoby potwierdziły pozytywny skutek rozpalania w piecu systemem “od góry”, który powoduje zmniejszenie zadymienia o blisko 80 % w czasie rozpalania oraz oszczędność opału. Dziękujemy również za zrozumienie dla podejmowanych działań, których cel jest tylko jeden – czyste powietrze w gminie Grodzisk Wielkopolski dla naszych dzieci, dla nas i dla kolejnych pokoleń. Przypominamy, że kontrole w obecności Policji oraz przy wsparciu drona prowadzone będą systematycznie.
W przypadku wykrycia nieprawidłowości podczas kontroli, sprawa zostanie skierowana do Sądu, który na właściciela posesji może nałożyć karę w wysokości do 5.000 zł.

-informuje UM w komunikacie na stronie internetowej

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *