Press "Enter" to skip to content
fot. nadesłane

Grodzisk Wlkp.: kobiety rozpoczęły kurs samoobrony

Last updated on 2021-09-23

W ramach Grodziskiego Roku Kobiet 18 września rozpoczął się kurs samoobrony “Bądź bezpieczna w dzień i w nocy”.

Ten skierowany do pań z gminy Grodzisk Wielkopolski projekt został sfinansowany w ramach Grodziskich Inicjatyw Lokalnych. Profesjonalne szkolenie, w luźnej atmosferze, przeprowadzili sympatyczni instruktorzy z Wielkopolskiego Centrum Samoobrony i Bezpieczeństwa z Poznania.

Lista chętnych zapełniła się w ciągu kilku dni, co pokazuje duże zainteresowanie oraz potrzebę przeprowadzenia projektu

Około 60 kobiet, zostało podzielonych na dwie grupy, aby poznać podstawowe elementy samoobrony, które w przyszłości mogą przydać się paniom, aby wyswobodzić się z opresji. Dzięki zaangażowaniu lokalnych przedsiębiorców panie uczestniczące w kursie otrzymały pakiety startowe, w których znalazły się m.in. bony zniżkowe na zakupy w grodziskich sklepach. Pakiety zostały wręczone uczestniczkom z rąk Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego – Piotra Hojana, który chętnie objął patronatem przedsięwzięcie pań Radnych.

-poinformowała nas Anita Fabiś-Palicka, radna Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim

Inicjatorki Grodziskiego Roku Kobiet przekazują podziękowania za współpracę dla:

  • Biuro Ubezpieczeń Arleta Napierała,
  • F.H. Duet Grodzisk Wielkopolski – sklep obuwniczy,
  • Eli-Mar,
  • Kamilla Twardowska PMU,
  • Sklep Odzieżowy Elizabeth Elżbieta Cyfert

Grodziskie Radne otrzymały również dofinansowanie w ramach Wielkopolskiej Wiary, które jest częścią projektu Grodziski Rok Kobiet. Zamysłem jest przeprowadzenie czterech warsztatów oraz pięciu inicjatyw mających na celu aktywizację kobiet w gminie oraz wzmocnienie ich potencjału bez względu na ich status społeczny czy wiek. Inicjatorki pomysłu zakładają, że efekty współpracy z paniami zamieszkującymi Gminę Grodzisk Wielkopolski będą zauważone i docenione przez całą, lokalną społeczność. Uchylając rąbka tajemnicy, podczas realizacji pomysłów w ramach Wielkopolskiej Wiary, Radne przede wszystkim będą chciały zwrócić uwagę na równouprawnienie oraz wciąż istniejącą stereotypizację płci.

-przekazała Anita Fabiś-Palicka

4 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze