Grodzisk Wlkp.: gmina zamontowała 9 ogrodów deszczowych

Grodzisk Wlkp. ogrody deszczowe

Lokalne firmy, na zlecenie Gminy Grodzisk Wielkopolski, wykonały 9 ogrodów deszczowych na terenie szkolnych i przedszkolnych placówek oświatowych.

To element edukacji ekologicznej.  Realizowany jest w formie projektu pt. Cztery żywioły – OGIEŃ, WODA, ZIEMIA, POWIETRZE”, wspófinansowanego przez Unię Europejską. Wykonanie ogrodów kosztowało 22,5 tys zł.

Zainstalowany przy rynnie ogród deszczowy odzyskuje deszczówkę. Jego konstrukcja odbiera nieregularne napływy wody, zapobiegając tym samym skutkom burz i nawałnic. Oczyszcza wodę przed odprowadzeniem jej dalej do gruntu lub dalszych cieków i zbiorników wodnych.

Co godne uwagi, nasi mieszkańcy również sami tworzą ogrody deszczowe i upiększają  najbliższe otoczenie swoich miejsc zamieszkania oraz pracy. – podkreśla Urząd Miejski w komunikacie.

fot. UM Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
olek
olek
1 miesiąc temu

Pewno rzecz potrzebna, ale najpierw wybrukowano wszystko co możliwe, a teraz zbieramy wodę, bo wszystko natychmiast spływa zamiast wsiąkać.

Planetolog Kynes
Planetolog Kynes
1 miesiąc temu
Reply to  olek

Ludziom należą się utwardzone drogi, bo tego pragną bardzo. Temat ten zajmuje ich umysły i serca, a także jest jednym z naczelnych tematów medialnych i wizerunkowych. Problem człowieka, jako takiego polega na tym, że stworzył sobie sztuczną biosferę, bez której nie chce żyć. Transformuje człowiek swoje otoczenie nie zważając na potrzeby innych gatunków, od których jest zależny ekosystem, w którym ów człowiek żyje. Efektem tej transformacji jest katastrofa klimatyczna wynikająca z zaburzenia delikatnej równowagi w przyrodzie za pomocą gazów cieplarnianych. Nigdy nie wiadomo, kiedy jest o ten jeden wyemitowany gram za dużo, po którym nie ma juz odwrotu od reakcji łańcuchowej prowadzącej do samozniszczenia.

2
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x