Dzisiaj o godz. 15 w grodziskiej Promessie odbędzie się spotkanie organizacyjnego – wyborcze koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Koło ma być wsparciem dla rosnącej liczby chorujących na cukrzycę w powiecie. Według statystyk co 14. obywatel Polski potrzebuje wsparcia diabetologa.

W całym powiecie grodziskim nie ma jednego lekarza diabetologa, który przyjmowałby na NFZ chorych na cukrzycę… – komentuje Ryszard Śródecki, współinicjator spotkania, problemy jakie napotykają chorzy cukrzycą.

            Lekarzom diabetykom w powiecie pokończyły się kontrakty i chorującym na cukrzycę pozostały tylko prywatne gabinety. Tymczasem choroba dotyka coraz to większe i młodsze rzesze mieszkańców.

            Zawiązanie koła znalazło wsparcie we władzach samorządowych gminy Grodzisk i powiatu grodziskiego. W spotkaniu uczestniczyć władze wojewodzkie PSD oraz lekarz rodzinny i diabetolog Krystyna Ramocka – Piętka.

            W/g danych Ministerstwam Zdrowia w 2018 roku było blisko 3 mln chorujących na cukrzycę. Jest jednym ze schorzeń cywilizacyjnych.

A2M

5 2 głosów
Ocena artykułu


Telewizory do kupienia

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze