Press "Enter" to skip to content

Grodzisk Wlkp. Ceny chleba w górę po raz drugi w tym roku

            Nadchodzi druga w tym roku fala podwyżek cen chleba, wyrobów piekarniczych i cukierniczych. Poprzednia wiosenna wynosiła około 10-15% w zależności od rodzaju wypieku.

            Chyba jako ostatni w Grodzisku podnosimy cenę najtańszego chleba…  – informują trochę zaskoczonych klientów pracownice. Najtańszy w sieci sklepów od poniedziałku kosztuje 4,10 zł (poprzednio 3,70 zł). Podrożał, jak zdecydowana większość pieczywa i wyrobów cukierniczych o „10% z groszami”. Bułki w wersji „luksusowej” podrożały o 15 gr na sztuce (ok. +12%). Chociaż w popularnej sieci sklepów działających głównie na wsiach to jeszcze 3,70 zł za bochenek, to wkrótce także należy spodziewać się podwyżek – nie mają złudzeń pracownice zapytane o kształtowanie się cen. Przyznają, że drogie (drożeją) są „chleby ciemne”. Nawet do 5-6 zł. Zestaw 4 bułek z drożdżówką to 7,20 zł, do niedawna było ok. 6 zł. Za pół kilogramowy chleb w popularnym markecie musimy zapłacić 3,90 zł.

            Firmy „żyjące” tylko z pieczywa są wyznacznikami trendu. Jako pierwsze odczuwają skutki wzrostu cen energii i paliw. A jak stwierdził klient – czymś trzeba chleb do sklepu dowieźć, wody do baku nie wlejesz.

            Do czasu publikacji nie otrzymaliśmy potwierdzenia od firmy na pytania o przyczyny podwyżki. Tych jednak możemy się domyślać. W sumie ich skala na chwilę obecną wynosi 20-25% w roku. Do końca 2021 chleb na pewno jeszcze podrożeje – wieszczą media ogólnokrajowe.

A2M

4.8 4 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze