Press "Enter" to skip to content
Prof. Szymon Malinowski (gość specjalny), bohater filmu „Można Panikować” i prowadząca spotkanie Aldona Kłobska (Fundacja CSR Res Severa). Fot.Wojciech Matecki

Grodzisk Wielkopolski: zrealizowali film pt. “Dzieci grabarza”. Okazał się zwycięzcą festiwalu filmowego!

Gmina Grodzisk Wielkopolski została po raz drugi zwycięzcą ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” w kategorii podmiotów publicznych.

Film pt. „Dzieci Grabarza” zrealizowany został samodzielnie przez pracowników Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim w ramach kampanii antysmogowej. Jego celem było zwrócenie uwagi, że codzienne wybory dotyczące tego, co trafia do pieców ma wpływ nie tylko na obecne, ale też na kolejne pokolenia, w tym na dzieci – których prawidłowy rozwój hamuje oddychanie zanieczyszczonym powietrzem przez około 6 miesięcy w roku.

Po obejrzeniu 45 filmów, niezależne Jury złożone z ekspertów w swoich dziedzinach przyznało regulaminowe Tarcze, internauci wybrali najlepsze ich zdaniem filmiki, a organizator Festiwalu (Fundacja Res Severa) wręczył nagrody specjalne.

Wręczenie nagród odbyło się 24 września, w Kinie Rialto w Poznaniu.Statuetkę „Złota Tarcza” VI edycji festiwalu odebrał w imieniu Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Sekretarz Gminy Artur Kalinowski.

Przypomnijmy, że Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” to jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom dokumentalnym i promocyjnym z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility – CSR).

Ze względu na społeczną wagę tematu udział w festiwalu jest bezpłatny zarówno dla twórców, organizacji uczestniczących w konkursie, jak i widzów.

Niezależne Jury dokonało wyboru najbardziej wartościowych merytorycznie i artystycznie filmów. Najlepsze filmy konkursowe otrzymały nagrody regulaminowe (Złotą, Srebrną i Brązową Tarczę oraz nagrodę internautów). W gronie jurorów zasiadają: Ewa Gałka – prezeska Centrum PISOP, redaktorka naczelna Asa Biznesu, Marta Krawcewicz – menedżerka projektów, CSR Consulting, inicjatorka kampanii Dobre Cele, Marek Piątkowski – prezes proekologicznej Fundacji Aeris Futuro, Rafał Górecki – dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia, szef Kina Bułgarska 19 oraz Jakub Sitek – dyrektor Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Źródło: UM Grodzisk Wlkp.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze