Grodzisk Wielkopolski: zasoby na te inwestycje okazały się niedostateczne

Grodziskie kino

Grodzisk Wielkopolski odkłada w czasie rozbudowę i modernizację szkoły w Grąblewie. Chce także zrezygnować z realizacji “kina za rogiem”.

Wysokie koszty robót budowlanych, przewyższające budżetowe zasoby przeznaczone na ten cel, skłoniły władze miasta do rezygnacji z rozpoczęcia w tym roku inwestycji w Grąblewie. Rozpatrywany jest również bardziej oszczędny wariant inwestycji.

praca grodzisk wlkp

W związku z przekroczeniem kwot zaplanowanych w budżecie nie rozpoczniemy w tym roku rozbudowy i modernizacji SP w Grąblewie. Najkorzystniejsza oferta przetargowa opiewała bowiem na ponad 2,5 mln zł, podczas gdy w budżecie zaplanowano kwotę około 1 mln zł. Rozważamy też wykonanie tego zadania w innym – tańszym wariancie.

-poinformował nas w ubiegłym tygodniu burmistrz Piotr Hojan

“Kino za rogiem” raczej nie powstanie

Małe kino społecznościowe, które miało powstać przy ul. Szerokiej, również okazało się za drogie, jak na możliwości miasta. Dynamicznie rosnące ceny usług budowlanych znacznie zwiększyły realny koszt inwestycji w porównaniu ze sporządzonym wcześniej kosztorysem.

Oferty na realizację zadania pn.  „Kino za rogiem” przekroczyły założenia budżetowe prawie dwukrotnie. Pomimo 4 przetargów nie udało się uzyskać oferty choćby zbliżonej do wartości kosztorysowej. Obecnie trwają rozmowy w sprawie możliwości rezygnacji z realizacji projektu.

Decyzje co do realizacji kolejnych inwestycji będą podejmowane po otwarciu ofert przetargowych.

-przekazał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Michał Szała

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x