Grodzisk Wielkopolski: pasażerowie mogą być spokojni.

Grodzisk Wielkopolski: pasażerowie mogą być spokojni. 1

Trwająca modernizacja budynku dworca kolejowego w Grodzisku Wielkopolskim i jego adaptacja na Centrum Ekonomii Społecznej wywołała zaniepokojenie jednego z pasażerów kolei.

Odnosząc się do informacji o postępie prac przy budowie centrum wyraził obawy, że podróżni będą musieli oczekiwać na pociąg pod gołym niebem, nawet w niesprzyjających warunkach.

Oczekiwanie na pociąg w deszczu czy chłodzie na pewno nie należy do przyjemności. Jak zatem tę sprawę zamierza rozwiązać właściciel budynku, czyli gmina?

To pytanie skierowaliśmy zwyczajowo do Urzędu Miejskiego, który na wszystkie kwestie odpowiada sprawnie, szybko i konkretnie. Także i tym razem otrzymaliśmy odpowiedź w ciągu niespełna dwóch dni.

Okazuje się, że podróżni mogą czuć się spokojnie. Gmina pomyślała o zabezpieczeniu ich oczekiwania na czas funkcjonowania Centrum Ekonomii Społecznej. A co po godzinach funkcjonowania Centrum?

Po zakończeniu realizacji zadania mającego na celu powstanie Centrum Ekonomii Społecznej w budynku po byłym dworcu PKP w Grodzisku Wielkopolskim, oczekujący na pociąg będą mogli korzystać z pomieszczeń dworca w czasie funkcjonowania CES. W pozostałych przypadkach dla oczekujących dostępne będą zewnętrzne wiaty przystankowe.

-wyjaśnił Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim w przesłanej korespondencji

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Michał Szała

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu

No niestety jednak tylko wiaty po zamknięciu tego centrum. Przewiewne, nie chroniące przed chłodem

g05c
g05c
4 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Gmina nie może wyręczaj kolei z obowiązku utrzymania infrastruktury.

ja
ja
4 miesięcy temu
Reply to  g05c

Gmina przejęła cały budynek od PKP wiec teraz ona powinna zatroszczyć sie badz co badz o swoich mieszkańców!

Małgorzata
Małgorzata
4 miesięcy temu

Chyba nikt normalny nie nazywa wiatami tych “budek” na peronie I i II. To, że teraz nie było poważnych zim, nie oznacza, że ich nie będzie. Poczekalnia dworca kolejowego powinła być połączona z przystankiem autobusowyn, aby oczekujący mogli siedzieć w ciepłym pomieszczeniu, zjeść soś , czy się napić, czy nawet zrobić podrzędne zakupy. Dworzec powinien być dworcem tym bardziej w mieście powiatowym. Wągrowiec leżący na podobnej, lokalnej lini jest tego przykładem.

ken
ken
4 miesięcy temu

Przyjdzie zima pociagi sie spóźniają a ludzie w wiacie gdzie zmieszczą sie 4 osoby. Ludzie jada do pracy o godz 5 tej 6 tej wiec centrum zamknięte! Wstyd panie burmistrzu!

5
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x