Grodzisk Wielkopolski: na budowie praca wre

Grodzisk Wielkopolski: na budowie praca wre 1

Gmina Grodzisk Wielkopolski rewitalizuje dworzec kolejowy, dostosowując go do nowych funkcji. Ekipy budowlane, pomimo ogłoszonej epidemii, odnawiają należący do gminy budynek, aby tchnąć w niego nowe życie. Zaplanowano, że do końca października powstanie tam centrum ekonomii społecznej.

Grodzisk Wielkopolski: na budowie praca wre 2

Trwają prace murowe wewnątrz budynku i na zewnątrz budynku w tym szyb windy, oczyszczanie i uzupełnianie elewacji, montaż konstrukcji sufitów wewnątrz budynku, remont pokrycia dachu,  a także prace instalacyjne elektryczne, telekomunikacyjne i wodno – kanalizacyjne. Zakończono montaż stolarki okiennej.

-przekazała gmina w komunikacie

W pomieszczeniach piwnicy będzie serwerownia, magazyny oraz pomieszczenia gospodarcze. Na parterze znajdziemy obszerny hall, część szkoleniową, część administracyjno – socjalną, pomieszczenie techniczno – gospodarcze, część gastronomiczną. Ta ostatnia składa się z dwóch sal konsumpcyjnych, baru szybkiej obsługi oraz zaplecza kuchennego. W części parteru wydzielono także pomieszczenia higieniczno – sanitarne (damskie i męskie), szatnię, wózkarnię oraz ciągi komunikacyjne (klatka schodowa, winda). Na pierwszym piętrze zlokalizowano salę dydaktyczną, salę komputerową, salę rehabilitacyjną, salę animacji dla dzieci oraz sanitariaty. Na poddaszu powstanie “strefa sztuki dworzec” z kameralną salą spotkań, pracownia terapii zajęciowej, szatnie oraz sanitariaty damski i męski. Na terenie przyległym do budynku pojawi się otwarta strefa aktywności.

Przetarg na przebudowę i adaptację budynku po byłym dworcu PKP w Grodzisku Wielkopolskim w celu utworzenia Centrum Ekonomii Społecznej gmina ogłosiła pod koniec ubiegłego roku. W jego wyniku wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOMONT Sp. z o.o. z Kościana, proponując cenę brutto 4.059.013,43 zł i 60 m-cy gwarancji.

Wartość Projektu wynosi 6 095 860,22 PLN, dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 5 126 038,77 zł. Projekt został zgłoszony do Działania 9.2 Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych, Poddziałania 9.2.1 Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

-poinformował 14 maja 2020 r. grodziski Urząd Miejski na Facebooku.

Czytaj także:

Budowa CES w Grodzisku wsparta wyższym dofinansowaniem

Źródło: UM Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Michał Szała

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Seriol
Seriol
4 miesięcy temu

Sporo pieniędzy. Ciekawie ile kosztowałoby postawienie nowej budowli? Może okazałoby się, że o wiele taniej?

Michał
Michał
4 miesięcy temu
Reply to  Seriol

A po co stawiać nowe budowle, skoro istnieją inne niezagospodarowane? Gmina wyda na to niewiele, bo po pierwsze budowlę przejęła gratis, a po drugie pieniądze na rewitalizację pokryją 85% kosztów. Za milion będzie 600 metrów zagospodarowanej powierzchni na różne cele społecznie potrzebne. Tak jak mawiam – nie liczą się pieniądze, bo tych, jak pokazuje rzeczywistość można dowolnie dużo emitować w zależności od politycznego i gospodarczego zapotrzebowania. Liczy się umiejętne gospodarowanie dostępnymi zasobami. Skoro są organizacje społeczne, które nie mają miejsca i miejsce, które nie ma przeznaczenia, a pojawiają się środki stricte na rewitalizację takich miejsc, to byłoby zaniedbaniem tego nie wykorzystać.

jm
jm
4 miesięcy temu

A pasażerowie będą mogli korzystać dowoli ze świeżego powietrza niezależnie od pory dnia i roku.

3
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x