„Grodzisk Wielkopolski dziękuje”

10 marca w Centrum Kultury „RONDO” odbyło sie spotkanie pod hasłem „Grodzisk Wielkopolski dziękuje”, na którym Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański w imieniu Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Kineckiego oraz własnym podziękował zaproszonym przedstawicielom firm, instytucji, organizacji, stowarzyszeń, dyrektorom szkół i jednostek organizacyjnych oraz przedstawicielom samorządów, którzy przyczyniają się do rozwoju gminy poprzez wpieranie grodziskiego samorządu w jego działaniach.

Spotkanie było najlepszą okazją by podziękować za środki rzeczowe i materialne przekazane na rzecz grodziskiej oświaty. Dzięki tej pomocy, szkoły mogą organizować wiele konkursów oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych. Możliwe jest również remontowanie i doposażenie sal lekcyjnych. Słowa podziękowań popłynęły także w stronę dyrektorów szkół, za ich zaangażowanie na rzecz rozwoju swoich placówek oraz za wkład w organizację gminnych wydarzeń kulturalnych i sportowych.
Pamiętano także o społecznościach wiejskich, a przede wszystkim kołach gospodyń wiejskich, sołtysach i radach sołeckich, jednostkach ochotniczej straży pożarnej, na których grodziski samorząd zawsze może liczyć.

Wśród obecnych liczną grupę stanowili przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, które swoje działania kierują do lokalnej społeczności. To między innymi dzięki ich pomysłom i zaangażowaniu oferta rekreacyjna, warsztatowa, kulturalna i społeczna dla lokalnej społeczności jest tak bogata. Dzięki zaangażowaniu sponsorów i partnerów, widoczne są także działania jednostek organizacyjnych gminy takich jak Biblioteka Publiczna, Centrum Kultury RONDO, Ośrodek Pomocy Społecznej, Grodziska Orkiestra Dęta, Muzealna Izba Pamięci i Tradycji Ziemi Grodziskiej i Zespół Ekonomiczno – Administracyjny Szkół.
Słowa podziękowań Burmistrz skierował także w stronę tych firm i zakładów pracy partnerujących gminie przy realizacji zadań inwestycyjnych, które poprzez między innymi poprawę stanu dróg pozytywnie wpływają na jakość życia, a co za tym idzie podnoszą atrakcyjność naszej gminy.

Spotkanie zakończył piękny i różnorodny bukiet muzyczny, na który złożyły  się występy Zespołu Tańca Ludowego Cybinka Grodzisk, uczestniczek Grodziskiego Studium Piosenkarskiego Zosi Kaczmarek i Martyny Kubale, formacji Hip Hopowej TIKTAKI i LIFT OFF, grupy tanecznej „Jedynka” ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz dzieci z Przedszkola Gminnego i Grodziskiej Orkiestry Dętej. Dziękujemy wszystkim gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i zechcieli spędzić z nami to wyjątkowe popołudnie. To dzięki lokalnemu patriotyzmowi, możemy wspólnie dla lokalnej społeczności zrobić wiele dobrego.

UM Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie