Grodzisk Wielkopolski dla Niepodległej

“Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”… odśpiewali mieszkańcy Grodziska Wielkopolskiego w samo południe 11 listopada. W ten sposób, włączyliśmy się w ogólnopolską akcję “Niepodległa do Hymnu”.

To jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne wydarzenie dało możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu państwowego każdemu Polakowi, w każdym miejscu, w którym znajdował się w dniu 100-lecia odzyskania Niepodległości. Grodziszczanie, w tym dniu tłumnie zgromadzili się na Starym Rynku.


Tam, każdy otrzymał biało – czerwony kotylion oraz publikację ze słowami hymnu i informacjami dotyczącymi polskich i lokalnych symboli.
W swoim wystąpieniu, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański podziękował za ten symboliczny akt szacunku i pamięci wobec tego pokolenia naszych rodaków, które własną krwią, przejmującym głodem i niedostatkiem przypłaciło trudną drogę do wolności, którą my zostaliśmy obdarowani. Szczególne słowa, Burmistrz skierował do najmłodszych grodziszczan, którzy staną się nośnikiem naszej historii i przekażą ją przyszłym pokoleniom.

Zaapelował również, by niezależnie od różnic politycznych i poglądowych potrafili jednoczyć się dla dobra Ojczyzny, koncentrując się tylko na dobrych wzorcach i autorytetach. 

Po odśpiewaniu hymnu, przy dźwiękach Grodziskiej Orkiestry Dętej oraz przy wsparciu śpiewu grodziskich chórów i zespołów, w niebo poleciało 100 biało – czerwonych balonów. W płytę Starego Rynku wmurowana została tuba z symbolicznym aktem oraz współczesnymi pamiątkami z naszego miasta. Tuba przykryta została pamiątkową tablicą upamiętniającą 100 -lecie Niepodległości. Niedzielne uroczystości zakończyła msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. św. Jadwigi.

Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego składa serdeczne podziękowanie grupom artystycznym,które uświetniły obchody święta Niepodległości, grodziskim harcerzom oraz wszystkim mieszkańcom, którzy tak licznie uczestniczyli w tej pięknej uroczystości.

Źródło: UM Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *