Grodzisk: trzech nowych policjantów

Grodzisk: trzech nowych policjantów 1

Z 63 nowo przyjętych policjantek i policjantów, których ślubowanie odebrał dziś Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, trzech zasili szeregi Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Najliczniejsza grupa nowo przyjętych policjantów i policjantek zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Wszyscy rekruci zanim trafią do służby w jednostkach na terenie województwa, odbędą półroczne przeszkolenie.

12 marca br. o godz. 11.00 w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie 63 policjantek i policjantów przyjętych do służby. Adeptów zawodu policjanta na uroczystości ślubowania powitał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka.

Bycie policjantem to służba, która daleko wykracza poza normalne godziny pracy. To odpowiedzialność i zobowiązanie, zważywszy na słowa policyjnego ślubowania.

-podkreślał szef wielkopolskich policjantów w swoim wystąpieniu

Komendant Mąka życzył policjantkom i policjantom szczęścia, które poza przygotowaniem merytorycznym, jest w policyjnej służbie nieodzowne.

W uroczystości ślubowania uczestniczyli również Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wielkopolskim podinspektor Roma Figaszewska wraz z zastępcą podkomisarzem Arturem Ratajczakiem.

W ciągu ostatniego roku na emeryturę przeszło siedmiu policjantów.

Przed dwoma tygodniami grodziscy policjanci pożegnali odchodzących w stan spoczynku kolegów: asp. sztab. Leszka Zalewicza, asp. sztab. Sebastiana Hemmerlinga oraz mł. insp. Piotra Papieża.

W połowie lutego na zasłużoną emeryturę odeszli oficerowie dyżurni: aspirant sztabowy Jarosław Jąder oraz aspirant sztabowy Sławomir Gracz.

W ubiegłym roku po prawie 30 latach służby w mundurze na emeryturę przeszedł aspirant sztabowy Maciej Wójcik, Kierownik Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Rakoniewicach, a także aspirant sztabowy Rafał Kleszcz, Kierownik Ogniwa Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, który miał 26 lat służby.

W niełatwej policyjnej codzienności każda pomoc się liczy. Dlatego nie bez znaczenia jest wsparcie Kapelana Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, księdza prałata Stefana Komorowskiego, który zwracając się do nowo przyjętych funkcjonariuszy, zapewnił ich o swoim wsparciu duchowym, wskazując jednocześnie na wagę służby społeczeństwu.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na gratulacje rodziny i najbliższych oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x