Press "Enter" to skip to content

Grodzisk. Tajemnicza akcja policji na ul. Garbary

Na ul. Garbary w Grodzisku przez kilka dni i nocy stały policyjne radiowozy. Długo trwająca interwencja wzbudzała spore zainteresowanie mieszkańców. Po co i dlaczego? – padały pytania, także do mediów. Próbowaliśmy wyjaśnić sprawę.

            Przez miejsce patrolu, wyłamane zamki i policyjne banderole nie trudno się było domyślić, że ma to związek z lokalem z szyldem – Bitcoin Embassy. Na ul. Garbary działało bowiem „kryptowalutowe kasyno”. Okazuje się, że to legalna firma, która umożliwia obrót tzw. kryptowalutą (bitcoin) przez internet. Media jednak sugerują, że często działalność legalna wiąże się z nielegalną, związana z obejściem prawa ograniczającego gry hazardowe z 2017 r.. Co takiego wydarzyło na ul. Garbary? Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w kasynie znajdowały się stanowiska i nielegalne automaty do gry. Działalność naruszała prawo karno – skarbowe.

            Pilnują salonu jednorękiego bandyty…, od 3 dni czekają na urząd celny, aby zabrał maszyny… – twierdzi nasz informator z ulicy. Kojarzy nawet osoby, które tam uczęszczały, choć miejsce wyglądało na dawno nieczynne.

            Panował półmrok, pomieszczenie było zadymione, z lewej, po ścianą były stoiska z komputerami, a na wprost drzwi stał chyba automat jak kiedyś w piwiarniach… – wspomina osoba, która widziała wnętrze przez uchylone drzwi, przechodząc kilka tygodni temu późno w nocy.

            Policja w tej kwestii nie udzieliła żadnych informacji. Także mail wysłany do rzecznika poznańskich służb celnych na razie pozostał bez odpowiedzi. Jeśli otrzymamy wyjaśnienia niezwłocznie czytelników poinformujemy. Według naszych informacji akcja „na Garbarach” skończyła się w piątek.

A2M

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze