Grodzisk przygotowuje grunt pod centrum handlowe

Grodzisk przygotowuje grunt pod centrum handlowe 1

Gmina Grodzisk Wielkopolski dokona zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Zmiana dotyczy terenu położonego w rejonie ul. Zielonogórskiej i ul. Poznańskiej w Grodzisku Wielkopolskim.

Radni zdecydowali o tym na sesji w dniu 30 listopada.

Celem zmiany studium jest dopuszczenie możliwości lokalizacji wielkopowierzchniowych obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2. Ustalone zostaną także nowe zasady zagospodarowania dla terenów położonych wzdłuż ul. Poznańskiej. Jest to związane z wykonanymi tam inwestycjami i układem komunikacyjnym terenów przyległych.

Dla planowanego przeznaczenia konieczna jest zmiana studium. Obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 mogą być realizowane wyłącznie na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Taki plan musi być natomiast zgodny ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Laura Von Glick
Laura Von Glick
2 lat temu

To oczywiście znakomity pomysł, zwłaszcza, że już wkrótce w niedziele galeria będzie zamknięta. Tak sobie myślę, że jeśli o te niedziele chodzi, to wcześniej będzie zamknięta, niż otwarta 😉 A szkoda, bo pracownicy naszej gminy pracuję przecież po 6 dni w tygodniu, czyli “jak Pan Bóg przykazał”, a dnia 7 – odejdą z kwitkiem. To może lepiej, żeby w/w pracowali jednak po 5 dni, jak Kodeks Pracy przykazał? Ee, raczej nie. Co mieliby robić z tym jednym dodatkowym wolnym dniem? Nudzić się? To już lepiej pracować, bo tak i uczciwiej, i w ogóle…

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x